Hastalıklara Derman Zeytin Yaprağı Çayı

Hastalıklara Derman Zeytin Yaprağı Çayı

Zeytin ağacı yaprağı antik çağlardan beri tıbbi amaçla sağlık alanında kullanılmaktadır. Bilim adamları zeytin ağacının tüm ağaç türleri arasında en eski türlerinden olduğunu da doğrulayarak günümüze kadar üzerinde bir çok araştırma yaptılar.

Hemen hemen her hastalığa derman olan zeytin ağacının şifalı yapraklarının başlıca faydaları..

Zeytin yapraklarının tıbbi anlamda çok güçlü özellikleri bileşenleri vardır. Tansiyon, şeker, tüberküloz, grip, hepatit, menenjit, aids ve daha çok fazla sağlık sorununa iyi gelir.


-------- Sponsorlu --------

Çok etkili antibakteriyel antiparaziter ve anti mantar özellikleri ile de biliniyor. Vücuda enerji kazandırıcı özelliği vardır.


-------- Sponsorlu --------

Not: Zeytin yapraklarını faydalı yapan en önemli özelliklerinden biri içeriğinde oleuropin adı verilen bir madde vardır. Bu madde sayesinde zeytin ağaçları çok dayanıklı olurlar ve uzun yaşarlar. Ayrıca oleuropein maddesi bir glikozittir. Glikozitler de hücre duvarını korur ve bağışıklık sistemini güçlendirirler.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

15-20 adet zeytin yaprağı, yarım litre klorsuz içme suyu

Kaynar suya kurutulmuş zeytin ağacının yapraklarını atın ve 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz. İçerken damak tadınıza göre limon veya bal ilave edebilirsiniz.

Neredeyse tüm hastalıklara derman olan zeytin yaprağının faydalarını mutlaka paylaşalım, sevdiklerimize ulaştıralım. sağlıcakla kalınız..


-------- Sponsorlu --------

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
-------- Sponsorlu İçerik --------

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Gülban Arat dedi ki:

  Taze yapraklada yapılabilirmi

 2. Gülban Arat dedi ki:

  Tekrar edilen yorumlara cvp vermiyormusunuz

 3. ibrahim bulut dedi ki:

  Ağaçtan koyarsak ve çayını yapsak olmazmış?

 4. fatma dedi ki:

  benim bildigim kadariyla taze yapragin daha iyi oldugunu cunku kurutunca o icindeki onemli oleuoropin etkisini kaybediyormus ama yanlista olabilirim

 5. Rıfat dedi ki:

  Erkekler dikkat performasınız sıfırlanabilir. 1 ay kullandıktan sonra kuş ötmüyor. Ona göre kullanın.

BİR YORUM YAZ