Organik Günler

Evde Doğal Siyah Üzüm Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Üzüm Suyu Nasıl Yapılır?

KAN YAPICI ve ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞİ ile KANSERLE SAVAŞAN ÜZÜM SUYUNUN FAYDALARI ve YAPILIŞINA dair;

Organik Günler – Meyve ve sebzelerin içerisinde bulundurdukları mineral ve vitaminler sayesinde sağlık açısından bir çok faydası olduğunu biliyoruz. Bazı meyve ve sebzeler direkt olarak tüketildiğinde fayda sağladığı gibi bazılarının da suyu elde edildiğinde ekstra yarar sağlamakta, çeşitli hastalıklara şifa olmaktadır. Bu meyvelerden bir tanesi de üzüm suyudur. Üzüm suyu insan sağlığı açısından o kadar faydalıdır ki, bilim dünyasında “bitkisel süt” olarak bahsedilmektedir.

? Üzüm suyunun en önemli faydaları kan yapıcı özelliği ve güçlü bir antioksidan olması sebebiyle kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu olmasıdır. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğanın mucizesi üzüm suyunun faydaları:

Doğal Ev Yapımı Üzüm Suyunun Faydaları

* Kan pıhtılaşması sorununa karşı birebirdir. Bu problemi yaşayanların günde 1 bardak üzüm suyu içmesi tavsiye edilir.
* Kalp hastalıklarına karşı güçlü bir koruma sağlar. Kalp krizi riskini azaltır.
* A, B, C vitaminleri ve potasyum, demir mineralleri bakımından zengindir.
* İçerisinde bulunan doğal şeker sayesinde vücuda enerji verir.

* Kan yapıcı, kanı sulandırıcı özelliği vardır.
* Güçlü antioksidan özelliği sayesinde hastalıklara karşı direnç sağlar. Kansere karşı kalkan görevindedir.
* Cildin erken yaşlanmasını önler. Cildin güzelleşmesini sağlar. Doğal güzellik maddesi olarak bilinir.
* Vücutta ki toksinlerin atar.

* Bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle gelişim çağında ki çocuklar için önerilmektedir.
* Yüksek tansiyon hastalarına şifa sağlar.
* Üzüm suyunun faydaları insan sağlığı açısından bir o kadar önemli. Uzmanlar üzüm suyunun faydalarından yararlanmak isteyenlerin günde 1 bardak üzüm suyu içmesini öneriyor. Siz de evinizde üzüm suyunu kolaylıkla hazırlayabilir, üzüm suyunun faydalarından sevdikleriniz ile birlikte yararlanabilirsiniz.

Ev Yapımı Organik Siyah Üzüm Suyu Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 1 kg siyah üzüm, 1.5 su bardağı şeker, 3 litre su

Evde Doğal Üzüm Suyu Tarifi: İlk olarak üzümleri güzelce yıkayıp bir tencerenin içerisine koyun. Üzerine suyu ilave edin ve üzümler çatlayana, yumuşayana kadar kaynatın. Üzümler iyice haşlanıp suyunu verdikten sonra suyu süzün. Süzdüğünüz suyu tekrar ocağa alın ve şekerini ilave edin. Şekerler eriyene kadar üzüm suyunu kaynatın. Dilerseniz üzüm suyunuzu sıcakken kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatarak konserve şeklinde de uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Dilerseniz de soğuduktan sonra plastik şişelere koyup derin dondurucuya atabilirsiniz. Derin dondurucudan çıkarıp eridikten sonra tüketebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

8 comments

  • […] Organik Günler – Üzüm düzenli tüketildiğinde bir çok hastalığa şifa olan mucizevi meyvelerden bir tanesidir. Günlük olarak belirli miktarda alınan üzüm kanser gibi önemli hastalıkların tedavisinde bile fayda sağlıyor. Yalnızca üzüm meyve olarak değil üzümün suyu ve üzüm sirkesi de bir o kadar sağlıklı. Üzüm suyu faydaları için bknz Evde Doğal Siyah Üzüm Suyu Nasıl Yapılır?  […]

  • sayın hocam doğal tarif yapmaya çalışıyosunuz içine zehir kattırıyosunuz. şekerin faydasını söylermisiniz. neye iyi geliyor. üzüm suyu tarifi vermişsiniz içine şeker. ne alaka.

    • Hüseyin bey ; Tebrik ederim ,çok doğru söylediniz cevap versinler bizde bilelim. hakikaten alakasız

      • Evet doğal tarif yaparken olmamış şeker bir yanlış plastik şiş ile birlikte dondurucuya koymak Külliyen yanlış tarifleri verirken daha dikkatli özenli verirseniz faydalı olur kanısındayım kanser diyorsunuz insanların can evi aman dikkat! !!!!!!

    • Nebil arkadaş hiç gerekmiyor ben kaynatmadan yapıyorum tarifim (kendim) 1 bardak üzümü 3 bardak suyla ıslattım iyice şişincede Rondo da blender da Parçala yıp suyunu süzmeden bugün içmeye başladık ayrıca içine bir tatlı kaşığı taze zencefil suyuda kattım acaba doğrumu yapmışım diye veya doğrusu nedir diye bakarken bu sayfayla karşılaştım ve uyarmam gerektiğini düşünerek ilk defa böyle yazı yazdım buarada Bala gerek yok zaten tatlı oluyor şeker ve şekerli gıdalar karaciğeri zorlar yorar biliyorum

  • Ben de çok güzel bir site olarak beğendiğim de incelemelerde bulunurken, üzümün içine şeker konmasını ve plastik şişelerde dondurucuya atılma önerisini yadırgadım .