Organik Günler

Topuk Dikeni için Pulbiberli Bitkisel Tedavi

Topuk Dikeni için Pulbiberli Bitkisel Tedavi

TOPUK DİKENİ NEDİR, NEDEN OLUŞUR?

Topuk dikeni; topuk kemiğinin alt kısmında yani ayak parmaklarını topuğa bağlayan kısımda kalsiyumun birikmesiyle oluşan ince ve sivri bir kemik çıkıntısıdır. Genellikle topuklarda oluşan ağrının topuk dikeninden kaynaklandığı, sabah uyandığında veya uzun bir süre oturduktan sonra kalktığında anlaşılır. Çünkü günlük ayak ağrıları gece boyunca topuklarda toplanır. Topuk dikeni problemi yaşayanlar uzun süre oturup kalktıktan sonra da ağrı ve acıyı daha fazla hissederler. İlk basışta acı çok hissedilse de zamanla azalır. Ancak yorgunlukla birlikte tekrar artmaya başlar.

★ Topuk dikeni rahatsızlığı ilerlediği durumlarda yürüme de çok zorluk yaşanabilir. Düz taban gibi genetik faktörler, uzun süre ayakta kalmak, yanlış ayakkabı tercihleri veya kilo gibi problemeler topuk dikenini tetikleyen nedenlerdir.

Başlangıcında ve ilerlediğinde kişinin yaşam kalitesini önemli derecede etkileyen bu rahatsızlığa karşı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu doğal bir tedavi yöntemi önermektedir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Topuk Dikeni için Doğal Tedavi – PULBİBER + KURU ÜZÜM KÜRÜ

Topuk dikeni hastası zamanında tedavi olmazsa yürüyüş kalitesinde bozukluk, ayak ve bacak kaslarında zayıflama ve gerginlik olur. Zamanla diz ve kalça kemiği ile belde ağrılara başlar. Bu ağrılar daha fazla ilerlemeden sadece 2 malzemeyle evde doğal yöntemlerle topuk dikeni tedavisine başlayabilirsiniz.

Malzemeler: ★ 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm, ★ 3 yemek kaşığı pul biber (Orta Acılıkta)

Pul biberli Topuk Dikeni Kürü Nasıl Uygulanır?

★ 3 yemek kaşığı pul biberi havan yardımıyla güzelce ezin. Akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bir bez ile toğuğunuza sarın. Sabah uyandığınızda bu sargıyı çıkarabilirsiniz. Bu uygulamayı 3 gün boyunca devam ettirin.

★ 3 yemek kaşığı kuru üzümü (özellikle siyah ve çekirdekli olması önemli) havanda dövün. Yine aynı şekilde bir tülbent veya gazlı bez yardımıyla akşam yatmadan önce topuğunuza güzelce sarın. Sabah uyandığınızda sargıyı çıkarın. 3 gün boyunda uygulamaya devam edin.

★ 3 gün kuru üzümü uyguladıktan sonra pul biber ve kuru üzümü birlikte uygulamaya geçeceksiniz. Pul biber ve kuru üzümü havanda dövdükten sonra aynı şekilde akşam yatmadan önce topuğunuza sarın. Sabahları uyandıktan sonra sargıyı çıkarın ve 3 gün boyunca bu işleme devam edin.

★ Topuk kürü toplamda 3 aşamada gerçekleşmektedir ve  9 gün sürer. Şifasından faydalanmak için düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca kürün faydası olması için kullanacağınız kırmızı pul biberin ebter yani kısır tohumdan üretilen pul biber olmaması gerekir. BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR…


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

19 comments

   • Bende denedim olmadı üç günlük tedaviyi olmadı limon kabuğu şap ve kına yaptım viks ve bal karıştırdım hepsini denedim

 • Her gün icin ayni biberimi kullanicaz yoksa her gün icin yenidenmi hazirlancak

 • Gercekten faydasini goren varmi hr seyi denedim hic fayda gormedim

 • Iyilesmezse bilin ki yanlış biber kullandınız. Yaa deli misiniz? Gidip ortopedist desteği ile bir tabanlı alın. İlaç kullanın. . Töbeeee tobee. :))

  • Ortopedi uzmanına gittik ne oldu topu birbirlerine atıyor sürekli tabanlıklar tavsiye edip para kazanıyorlar ben uyguladım gayet fayda gördüm evet düzenli kullanılırsa fayda gerçekten oluyor ama hemen fark etmiyorsunuz 10-15 günü buluyor

 • Bende tabanlık kullandım ama fayda etmedi.Bu kürü uyguladım ve topuk dikenim geçti.Tavsiye ederim denemekte fayda var.Ayrıca hergün farklı biber ve üzim kullandım.

  • Mrh Demet hanım.
   Tam olarak nasıl uyguladınız bu topuk dikeni kürünü.? Benimde aynı şikayetim var, ama bildiğim kadarıyla topuk dikeni gitmiyor sadece iltihabı geri çekiliyor.dikenin tam gitmesi için cerrahi müdahale olması gerektiğini biliyorum. Onun haricinde başka bir secenek yok tahminimce.
   Saygılarımla…

 • Topuk dikenin de çok kısa sürede sonuç alıyor sunuz .

 • En iyi tedavi erman Toroğlu tedavisi. Yatmadan once Ayağınızı sıcak su ile yıkayın. Sonra viks ve balı karıştırıp ayağa sürü.sonra ayağınıza poşet geçirip üstüne çorap giyip yatin.ayni olayı 3 gün yapın. 4.gun sapasaglam olacaksiniz.

 • 3 gün pul biber ezilip 3 gün üzüm ezilip topuğa sarılacak 3 günde ikisi karışımı ezilerek sarılacak gece yatarken sararsanız sabah çıkartınız aynı biberle aynı üzüm olmaz her gün değişecek çekirdekli siyah üzüm şart biberde acı biber tohumu olacak geçmiş olsun

 • Bunlar yalancı ve şarlatan, topuk dikeni için spor yapacaksınız, zayıflayacaksınız, ortopediste gideceksiniz, gerekirse kortizon iğne yaptıracaksınız, ayak tabanına her gün elektrikli masaj aleti ile masaj yapacaksınız, ayak tabanı kaslarını güçlendireceksiniz ve gerdirme uygulayacaksınız, kösele ayakkabı asla giymeyeceksiniz (Columbia vaya jack wolfskin ayakkabı giyeceksiniz.) , bunları uygulayıp sabırlı olacaksınız, iki yılda geçer.

 • ben kuru uzum kurunu yaptim ayrica bal ve viks te yaptim gecti sebeni duz terlik topuksuz ayakkabidan saglik dllerim 5323664442

 • Ben bunu da uyguladim topuklu ayakkabı terlik giydim silikon topuk kullandım ayakkabılarda geçti çok şükür

 • ben kekikli su yapiyorum cok iyiyim sicak suya kekik at icine koy ayagini bekle soguyonca cikar yikama sil ertesi gün rahatliyorun

 • Ben e.s.v.t. tedavisi oldum.ayağınıza frekansla darbe vuruyorlar daha sonra düşük elektrik ve buzla bir nevi ağrı kesici gorevi yapan uygulamayı yapıyorlar genelde 3 seansta bitiyor fakat 3ay sonunda çok rahatlamıyorsunuz ağrılarınızdan kurtuluyorsunuz her seans sonrası gayet rahat yaşamınıza normal devam edebiliyorsunuz çoğu bu tedavi biçimini bilmiyor ortopedistlerde ameliyat parası için bilgi vermiyorlar birçok arkadaşım bu tedaviyi kullanarak iyileşti bence esvt tedavisini internetten aratıp inceleyin sağlıklı gunler