Organik Günler

Sigarayı Bırakmak mı istiyorsun? Stevia Nikotin İsteğini yok ediyor..

stevia şeker otu

Keşke annem hasta olmasından vefat etmeden önce bunu bilseydi. 60 yıldır sigara içti ve sonunda akciğerleri çöktü ve kalp yetmezliğinden vefat etti.

Sigara içenlerin sigara içmelerinin en önemli nedenlerinden biri nikotindir. Nikotin sigaraya bağımlı kılan bir kimyasal maddedir.

Stevia – Şeker Otu ile SİGARAYI BIRAKMAK

Stevia Nikotin İhtiyacını Azaltıyor..

Almanya’daki araştırmalar stevia’nın sigara ve alkol bağımlılığının tedavisinde yardımcı olabileceğini açıkladı.

* Krizantem ailesinden gelen stevia otu, Paraguay kaynaklıdır ve yüzyıllarca doğal bir tatlandırıcı olarak kullanılmıştır. Asrın bitkisi olarak tanımlanan bu bitki bir takım işlemlerden geçtikten sonra şekerle kıyaslandığından yaklaşık 400 kat daha fazla tatlandırıcı özellik taşıyabiliyor.

Stevia, diğer şeker ürünlerinin aksine doğaldır. Güney Amerika’da ve Asya’da, insanlar uzun yıllardan beri çay gibi içecekleri tatlandırmak için stevia yapraklarını kullanıyorlar.

Anti-tütün tedavisi için, bir sigara arzusunu hissettiğinizde dilinize yalnızca bir kaç damla stevia yaprağı uygulayın. Bu basit uygulama, sigara özleminizi anında ve olağanüstü bir şekilde yok edecektir.

Stevia, aynı zamanda sigarayı bıraktıktan sonraki kilo alma sorununu da ortadan kaldırıyor. Şeker ihtiyacını da karşıladığından dolayı kilonuzu dengede tutacaktır.

Stevia Bitkisinin Diğer Faydaları Arasında;

Cildi besleyicidir, kırışıklıkları düzeltir. Sıkılaştırıcı etkisi vardır.

Mide ve bağırsağı koruyucu etkiye sahiptir.

Depresyon ve asabiyeti giderici özelliğe sahiptir.

Sivilceleri giderici özelliği vardır.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

4 comments