Organik Günler

Yapanların Önerisiyle Soğanın Müthiş Kullanım Alanı


1-Tansiyonunuz çıktığında ,ayaklarınızın altına soğan rendesi veya dilimleri koyabilirsiniz.

2- Basit ayak burkulmalarına karşı;” Zeytini çekirdeğiyle ezin, rendelenmiş soğan ile karıştırıp ayağına sürün, iyice bağlayın, eğer sadece burkulma ise kesinlikle geçirecektir, kocakarı ilacı diyenler çıkacaktır ancak denenmiş ve kesin etkili bir yöntem olduğunu vurguluyoruz.

(Soğan doku yenilemeye etkilidir ve ödem birikmesini engeller, zeytin ise besleyicidir, çekirdeği ise antiseptiktir.aynı şekilde balda kesinlikle bakteri üretmez ve antiseptiktir. Bu ürünler hala bu amaç ile kırsal alanlarda kullanılır ve tedavi imkanı sağlar)

3- Bol bol kırmızı soğanın yenmesi hepatit B den kurtulmaya yetiyor.

4- İkiye bölünmüş sarı soğanı kabuğu ile kaynatıp sabahları aç karnına bir ay boyunca içilmesi bayanlarda kis’leri yok eder.

5- Çıban ve sivilcenin üstüne ısıtılmış soğan katmanı koyup sarın. 1-2 gün içerisinde bütün iltihabı toplar ve vücuttan atar.

6- Haşlanmış soğan suyu ile 3 ayda 10 kg zayıflıyabilirsiniz.

7- Soğan suyunu tıkalı burun deliklerine 1-2 damla uygulayın.Ağır griplerde iksir gibi,burnu açtığı gibi baş ağrısını da gideriyor.

8- Eklem erimeleri sonucunda şişlikler ve ağrılar olur. Soğanı ısıtıp ısıtıp ağrıyan yerlerinize sarın. İltihapı kurutacaktır.

9- Kulak ağrılarında 1 damla soğan suyu 2 dk içinde ağrıyı keser.(Dr İbrahim Saraçoglu)

10- Ayak tırnağı batmalarına, soğanın göbeğini parmağınıza geçirip gazlı bez ile sarın.Sabah bütün iltihabı toplayacaktır.

11-Enfeksiyonların, yaraların hızlı iyileşmesini sağlayan soğan suyunun tedavi edici etkisi de vardır.

Bu sebeple böcek ısırmaları, yaralanmalarda o bölgeye soğan suyu uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde arı sokmasında soğan bölgedeki acı ve yanma hissini hemen alacak ve size rahatlatacaktır.

12-Soğanı idrar ve ödem söktürücü bitkisel kür olarak da kullanabilirsiniz.

Böylelikle vücuttaki toksinlerden kolayca kurtulmanızı sağlar. Bunun yanı sıra soğan böbrek ağrılarını hafifletir, böbrek taşları ve kumlarını dökmenize yardımcı olur, hatta yeniden oluşmalarını önler.

13- İkiye bölünen soğan evin bir köşesine koyulursa oradaki mikropları içine çeker, odanızdaki tüm virüsleri mikropları temizlemiş olursunuz.

Soğan mucizedir. Bütün faydalarından istifade etmeliyiz. sağlıcakla..


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.