Organik Günler

Zayıflamaya ve Her Hastalığa Soğan Kürü Şifası

Zayıflamaya ve Her Hastalığa Soğan Kürü Şifası

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın paylaştığı soğan kürü diğer bir tabirle soğan suyu özellikle sağlıklı ve masrafsız zayıflamaya çalışanlar ve hastalıklarla mücadele edenler için mucizevi bir yöntem.

Soğan kürünün bir çok hastalığa karşı da faydası kanıtlanmıştır. İşte İbrahim Saraçoğlu’ndan soğan kürü şifaları…

Soğan kürünün faydaları arasında; saç dökülmesine, saç uzatma amacıyla, zayıflamaya, sivilce ve akne tedavisine, cilt hastalıklarına, adet düzensizliğine, kist tedavisi, sinüzit tedavisi, kıl dönmesine ve daha bir çok şifası için kullanılabilir.

Ayrıca soğan kürü hamile kalmayı kolaylaştırıcı özelliğe de sahiptir. Makalemizde bu sorunlara karşı Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği şekliyle soğan kürünün kullanımından ayrıntılı şekilde bahsedilmektedir…

İyi huylu prostat büyümesi, menopoz, kıl dönmesi, polistik over, miyom gibi hastalıklarda tedavi edici özelliğinin yanı sıra hamile kalmak isteyen bayanlarında tercih ettiği tamamen doğal yan etkisi olmayan bir kürdür.

Soğanın içerisinde bulunan A, B ve C vitaminleri ve fosfor, kükürt, iyot ve silis gibi maddeler sayesinde bir çok hastalıkta tedavi edici özellik gösteriyor. Soğanı çok tüketen ülkelerde kansere yakalanma riski tüketmeyen ülkelere göre ciddi oranda azalma göstermektedir.

Evinizdeki malzemelerde kolaylıkla hazırlayacağınız soğan kürünü düzenli olarak 15 gün boyunca uygularsanız sağlığınız üzerindeki olumlu etkilerini hissedeceksiniz.

Soğan Kürünün Faydaları

Soğan kürü ciltte oluşan akne ve sivilceler için tedavi edici özelliğe sahiptir.

Vajinal akıntıların giderilmesinde etkilidir.

Menapoza girmiş bayanların şikayetlerini azaltır.

Çikolata kisti ve miyom oluşumlarına karşı önleyici ve tedavi edici özelliğe sahiptir.

Adet düzenleyici özelliği vardır.

Özellikle hamile kalmak isteyen bayanların problemlerine çare olmaktadır.

İçerisinde bulunan sulfosid maddesi sayesinde antibiyotik özelliği göstermektedir.

Dolaşım sistemini düzenleyici etkisi vardır.

Olası kıl dönmesini giderici etkisi vardır.

Soğan suyu vücuttaki yağlanmayı azaltır. Dolayısıyla soğan suyunun zayıflamaya etkisi oldukça fazladır.

Sinüzit hastalığı için tedavi edicidir. Hastalığın ilerlemesini önleyici özelliğe sahiptir.

Soğan kürü nasıl yapılır? (Hastalıkların tedavisinde, zayıflama amacıyla ve tüm faydalarından istifade etmek için uygulanan soğan kürü tarifi)

Soğan kürü ile zayıflama yöntemi: Öncelikle kabukları kahverengi olan 1 adet kuru soğanı kök ve kabuğuyla birlikte (yani soymadan) yıkayıp sirkeli suya koyunuz. Bu işlem soğanın dezenfekte olmasını sağlayacaktır.

Bu sırada 2 bardak suyu bir tencereye alarak kaynatalım. Suyumuz kaynadıktan sonra dezenfekte etmiş olduğumuz soğanımızı 4 parçaya ayırarak suyun içerisine atalım. Soğanlarımızı suya ekledikten sonra 4-5 dakika daha kaynatınız. Ardından ocağın altını kapatın ve ılınmasını bekleyin.

Soğan kürü nasıl uygulanır? (Hastalık tedavisinde, zayıflama amaçlı veya tüm faydalarından istifade etmek için yapılan soğan kürü tarifi)

Zayıflamak için ve hastalıklara karşı Soğan kürünün uygulanışı: Öğle ve akşam öğünlerinden 10 dakika önce 1 bardak içerek uygulanır. Soğan Kürü günlük taze olarak hazırlanmalıdır. Bu kürün en etkili sonuçlar verebilmesi için en az 6 ayda 1 olmak üzere 15 gün süreyle uygulayınız.

Bu süreleri aşmamanızı tavsiye ederiz. Yani soğan kürü 15 gün boyunca düzenli olarak yapılır. Ardından 6 ay ara verilir ve tekrar 15 gün düzenli yapılır…

Kıl Dönmesi Sorununa Soğan Kürünün Faydaları;

Kıl dönmesine soğan kürü uygulanışı; Kıl dönmesi problemi yaşayanlar için soğan kürü tedavi edici özelliği olan bir kürdür. Kıl dönmesi tedavisi için; 1 adet orta boy soğanı tavada veya fırında ısıtınız. Yakmayacak sıcaklıkta olduğunda kıl dönmesi olan bölgeye koyunuz.

Bu şekilde yaklaşık 25 dakika boyunca bekletiniz. Bu işlemin ardından kıl dönmesi olan bölgenizi gül suyu yardımıyla güzelce temizleyiniz. Bunu haftada 4 defa uygulayarak kıl dönmesini giderebilirsiniz.

Hamile kalmak için soğan kürü tarifi

Hamilelik için Soğan Kürü Yapılışı: Hamile kalmak isteyen bayanlar için hiç bir yan etkisi olmayan soğan kürü düzenli kullanımda etkisini göstermektedir. Adet dönemi bittikten sonra 7 gün içinde başlamanız gereken bu kürü 5 veya 7 gün uygulayınız ardından 2. adet döneminiz gelmeden 10 gün önce yine 5 veya 7 gün uygulayınız.

Soğan kürünü tamamladıktan sonra İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiye ettiği incir kürüne başlamanızı öneriyoruz. İncir kürü de hamile kalmayı, yumurta çatlatmayı kolaylaştıran etkili ve faydalı bir kürdür.

Not: Soğan suyu hazırlarken kullanacağınız soğan mutlaka kahverengi kabuklu beyaz soğan olmalıdır. Kesinlikle mor veya kırmızı soğan tavsiye edilmemektedir. Ayrıca soğan suyu uygulanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Soğan kürü kullananlar ve yorumları;

Kürü uygulayanlar OrganikGünler takipçileri ile sonuçlarını, etkilerini paylaşırlarsa hep birlikte daha sağlıklı, doğru ve geniş bilgilere sahip olabiliriz. Soğan kürü hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca soru ve düşüncelerinizi de mutlaka yazın…


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.