Organik Günler

Sivrisinek – Sinek Kovucu Yeşil Limon Karanfil

Sivrisinek - Sinek Kovucu Yeşil Limon Karanfil

SİNEK VE SİVRİSİNEKLERDEN KURTULMANIN EN DOĞAL YÖNTEMİ “YEŞİL LİMON & KARANFİL”

Isırmaları, kaşındırmaları ve kan yoluyla bulaştırdıkları hastalıkları yüzünden hepimiz sinek ve sivrisineklerle baş etmenin yollarını arıyoruz. Aslında evinizde hazırlayacağınız doğal bir karışım sayesinde sivrisinekleri uzaklaştırmanın yolu mümkün.

Yeşil Limon ile Karanfil Birleşince Sivrisinekleri Kaçırıyor

Özellikle yaz akşamları kendini gösteren çeşitli sinek ve sivrisinekler güzel yaz aylarının kabusu haline geliyor. Geceleri vücut ısısı ve uyurken salınan karbondioksit gazı sivrisineklere adeta davetiye çıkarıyor. Uzmanlar sivrisineklerin yalnıza dişi olanlarının insanları ısırarak kanımızı emdiklerini ifade ediyor.

Bizler de küçük can sıkıcı canlılardan korunmak için sinek kovucu yöntem ve materyallere sarılıyoruz. Yazımızda sizlere bu sinek kovucu yöntemlerden hem doğal hem de ucuz olan seçeneği yeşil limon ve karanfil ile hazırlayacağımız sivrisinek kovucu yeşil limon toplarını göstereceğiz.

Isırık Sonrası Problem Sadece Kaşınmak Değil! Sineklerden Gelen Bulaşıcı Hastalıklar Tehlike Saçıyor..!

Sivrisinekler ısırmalarıyla verdikleri rahatsızlığın dışında aslında çok çeşitli hastalıklara da davetiye çıkarıyorlar. Sarı humma, fil hastalığı ve sıtma gibi kan yoluyla bulaşan hastalıklar sivrisinekler yoluyla vücudumuza girebiliyor.

Bu denli rahatsızlık veren sivrisineklerden limon ve karanfil ile doğal bir sivrisinek kovucu hazırlayabilirsiniz.

ÖRNEK BİR SİVRİSİNEK KOVUCU

Sivrisinek Kovucu Limon Karanfil

Gerekenler:

– Yeşil limon
– Karanfil

Sivrisinek Kovucu Hazırlanışı: İlk olarak limonu ortadan ikiye bölün. Böldüğünüz iç kısmına karanfilleri batırın. Yarım bir limon için ortalama 10-15 adet karanfil yeterli olmaktadır. Hazırladığınız bu bombaları sivrisineklerin daha çok oldukları yerlere koyun. Çoğunlukla cam kenarları sivrisineklerin daha çok bulundukları yerlerdir. Hazırladığınız bu karışım hem sivrisinekleri kovar hemde odaya güzel bir koku yayar.

Sivrisineklerden Korunmanın Diğer Yolları ve Alternatif Sinek Kovucular

* Özellikle yaz aylarında terleme fazla olur. Bu da nemli bölgeleri seven sivrisineklerin hoşuna gitmektedir. Bu sebeple her gün mutlaka duş almalısınız.

* Koyu renkli kıyafetler yine sivrisinekler tarafından sevilmektedir. Yaz aylarında açık renkli kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz.

* Fesleğen ve lavanta bitkilerinin de sivrisinek kovucu özelliği vardır. Pencere kenarlarınıza bu bitkilerden yerleştirebilirsiniz.

* Sivrisinek kaşıntısına karşı çay ağacı yağı, nane veya okaliptüs yağı karışımı ısırılan bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı 2-3 saniyede geçirir.

* Saf vanilya sivrisinek kaşıntısına karşı kullanabileceğiniz bir bitkidir. Isırılan bölgeye sürülerek uygulanır.

Not: Sivrisinekleri yok etmek için kullanılan kimyasal ilaçları asla tavsiye etmiyoruz. Bu ilaçlar sizi sivrisineklere karşı koruyabilir fakat insan sağlığı açısından tehlikelidir. Elinizden geldiği kadar kimyasal ilaçlar yerine bitkisel karışımları kullanmanızı tavsiye ederiz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment