Organik Günler

Sinüzit için Papatya ve Adaçayı Kürü

Sinüzit için Papatya ve Adaçayı Kürü

Sinüzit tedavisi için İbrahim Saraçoğlu hocamızdan bitkisel kür tarifi: PAPATYA KÜRÜ ve Sinüzit Sonucu Karşılaştığımız Geniz akıntısı problemine çare: ADAÇAYI KÜRÜ

Bitkisel sinüzit tedavisinde papatya ve adaçayı kurtarıcınız olacak… Bazı insanlarda hafif derecede bazılarında orta derecede görüldüğü gibi bazı insanlarsa ise can sıkıcı bir derecede kendisini göstermektedir. İleri derecede görülen sinüzit kişinin yaşam kalitesini düşürmekte ve ciddi bir sorun haline gelmektedir.

Sinüzitin Belirtileri – Neticeleri: Kişiler burun ve alın çevresinde bir baskı hissederler. Gözler sulanır ve zaman zamanda burunda bir akıntı yapar. Kişiyi keyifsiz ve tahammülsüz bir insana çevirmektedir. Sinüzitte antibiyotik geçici olarak rahatlatır fakat sonra tekrar aynı problemlerle karşı karşıya kalırsınız.

Özellikle Geniz Akıntısı yapması bir hayli rahatsız edici oluyor… (Bu soruna karşı Adaçayı Kürünü Uygulayacağız)

Sinüzit özellikle geceleri geniz akıntısı oluşturan bir hastalıktır. Geniz akıntısı bazende bronşlara kadar inip bronşiti tetikler ve faranjit oluşumunu da kolaylaştırır. Tüm bunları önlemek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği papatya kürünü uygulayabilirsiniz.

Sinüzit için Papatya Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Malzemeler:

* 1 avuç papatya

* 2 bardak su

Sinüzite Papatya Kürünün Yapılışı: 2 bardak su  ile 1 avuç papatyayı tencereye koyuyoruz. Hafif derecede kaynama aşamasına gelince 5 dakika boyunca burun ve ağızdan tencerenin üzerindeki buharı soluyun. 5 dakika özellikle burnunuzdan soluduktan sonra ocağın altını ve tencerenin kapağını kapatıp 10 dakika kadar bekleyin.

10 dakika sonra tekrar ocağın altını açın ve bir 5 dakika daha çıkan buharı soluyun. Bu işlemi 3 kere tekrarlayın. Sinüzit için son derece faydalı ve tedavi edici oluyor.

Papatya kürünün faydalarından ve hazırlanışından bahsettik. Şimdi sinüzit sonucu karşılaştığımız geniz akıntısı problemine çare olarak adaçayı kürünün yapılışına bakalım;

Geniz Akıntısını Gidermek İçin Ada Çayı Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

* 1 buçuk tutam(8-9 gram) ada çayı

* 1 bardak su

Adaçayı Kürünün Yapılışı: Önceden kaynatmış olduğunuz suyun içerisine 1 buçuk tutam ada çayı ekleyin. Gece yatmadan önce bir kısmıyla gargara yapın. Kalanını da sabah kalktıktan sonra  gargara yaparak uygulayın.

Adaçayı kürünü akşam tekrar taze olarak hazırlayın. Bir müddet sonra akıntı vücuttan atılmaya başlayacak. Akıntı atılmaya başlayana kadar kürü uygulayın. Akıntı tamamen atılana kadar da kürü devam ettirin. 1 hafta 10 gün ne kadar sürerse sabırla ada çayı kürünü uygulamanızı tavsiye ederiz.

Adaçayı kürü ayda 1 kere olmak üzere düzenli olarak uygulanabilir.

Sinüzit ve geniz akıntısına karşı kullanılan her iki kür için sevgili İbrahim Saraçoğlu hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz…


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.