Organik Günler

Sarımsak ve Badem Yağı ile Kaş Kirpik Bakımı

Sarımsak ve Badem Yağı ile Kaş Kirpik Bakımı

Sarımsak yağı ve badem yağı kaş ve kirpik bakımında inanılmaz etkili… Mutlaka siz de kaş kirpik bakımınızda badem yağı ve sarımsak yağı ile hazırlanan İbrahim Saraçoğlu’nun bu kürünü kullanın.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun da tavsiyesi üzerine kullanacağınız kür sayesinde kaş ve kirpik bakımınızı evinizde kolaylıkla doğal yöntemlerle yapabilirsiniz. Kirpiklerinizin uzun görünmesi için bazen uzun gösteren rimeller tercih edebilir.

Fakat bu rimeller kullanıldığında kirpikleri uzun gösterse de kimyasal içeriklerinden dolayı zamanla kirpiklerinizin azalmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple badem yağı ve sarımsak yağı kürünü şiddetle uygulamanızı ve doğal yöntemle çözüme kavuşmanızı tavsiye ederiz.

Kaş ve Kirpikler için İbrahim Saraçoğlu’ndan Bakım Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın paylaştığı bu kürün içerisinde iki tane yağ bulunuyor. Bunlardan bir tanesi sarımsak yağı diğeri ise badem yağı. Doğal yağlar ile yapacağınız bu bakım sayesinde sağlıklı, gür kaş ve kirpiklere kavuşabilir hem de kimyasal bakım ürünlerinden uzak durmuş olursunuz. Öncelikle badem yağı ve sarımsak yağının faydalarına bakalım.

Sarımsak Yağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Sarımsak yağı kıl köklerini güçlendirmede oldukça etkili bir yağdır. Hatta bazen kaşlarımızı yanlışlıkla fazla alırız ve kaş küsmesi denen durum ile karşı karşıya kalabiliriz. Sarımsak yağını düzenli kullananlar hiç çıkmayan bölgelerde bile kaşlarının kolaylıkla çıktığı söyleyerek şiddetle sarımsak yağını öneriyor.

Kullanıcılardan bir tanesi 1 ay düzenli kullanımında istediği sağlıklı kaş ve kirpiklere ulaştığını belirtiyor. Merak edilen bir diğer konu ise sarımsak yağının rahatsız edici kokuya sahip olup olmamasıdır.  Düşünülenin aksine sarımsak yağı rahatsız edici bir koku hissi vermemektedir.

Badem Yağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Badem yağı içerisinde bol miktarda E ve D vitaminleri barındırır. Bunun yanında magnezyum ve kalsiyum bakımından da oldukça zengin bir yağdır. Barındırdığı bu vitamin ve mineraller sayesinde kaş ve kirpik köklerinin canlanmasına ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Kaş ve Kirpik Bakımı için Badem – Sarımsak Yağı Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Kürün Uygulanışı

Bu kürü uygulamak için 2 yöntem vardır;

Yöntem: 1 çay kaşığı sarımsak yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Ardından bir kulak çöpü yardımı ile kaş ve kirpik diplerinize sürün. Sabah ve akşam günde 2 kere uygulayın.

Yöntem: Öncelikle bitmiş bir rimel kutunuzu güzelce temizleyin. İçerisine 1 çay kaşığı sarımsak yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırarak koyun. Dilerseniz kutunuzun büyüklüğüne göre ölçüleri artırabilirsiniz.

Karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kaş ve kirpiklerinize fırça yardımı ile yavaşça uygulayın. Düzenli kullanımda kirpikleriniz gür ve uzun kaşlarınız ise sağlıklı ve istediğiniz gibi uzayacak.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment