Organik Günler

Salyangoz Hakkında Bilgi – Salyangoz Kremi

Salyangozların Faydaları - Salyangoz Kremi

SALYANGOZLAR HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ, CİLT BAKIM & GÜZELLİK SEKTÖRÜNDE ÖNEMİ ve SALGISINDAN HAZIRLANAN KREMİN FAYDALARINA DAİR;

Denizlerde, tatlı sularda, hatta hemen hemen her yerde rastlanabilen, yetişebilen kabuklu bir sürüngen hayvandır. Salyangoz bol yağış alan, nemli ortamlarda yaşamayı sever. Vücutlarında bol su bulundurdukları için soğuk havada hemen donarak ölürler. Aşırı sıcak havalarda ise kuruyabilirler. Bu sebeple yetiştiriciliğinde nemli ortamlar tercih edilir. Tarla ve bahçelerde taze bitkileri yiyebildikleri için çiftçiler tarafından sevilmez, zarara sebep olabilirler.

Doğada kendini yenileyebilen tek canlı olan SALYANGOZ bu özelliği ile cilde sürüldüğünde cildi yeniler ve tazeler. Salyangozlar Allantoin diye bir madde salgılarlar. Bu madde protein, kalsiyum ve vitamin bakımından oldukça zengin ve yenileyici bir özelliği vardır. Allantoin maddesi sayesinde salyangoz sıvısı sürülen cilt tazelenir, yenilenir, bu sayede de en ince kırışıklıklar, sivilceler ve ciltteki izler kaybolur.

Salyangozlar kabukları kırıldıklarında kabuklarını onarmak için Allantionun adı verilen bir sıvı salgılarlar. Bu sıvı dokuları onararak kabukların tekrar çıkmasını sağlar. Salyangozların salgıladıkları bu onarıcı sıvı cilt bakımı konusunda insanlar içinde bir çok fayda sağlıyor.

Cilt lekeleri, sivilce izleri, özellikle doğum sonrasında oluşan çatlak izleri gibi bir çok cilt problemini tedavi ediyor. Eğer sizde cilt ile ilgili bir problem yaşıyor ve çözüme kavuşturmak istiyorsanız doğanın mucizesi olan salyangoz‘ları mutlaka denemelisiniz.

Salyangoz Salgısı ve Kreminin Faydaları

Cildi güzelleştirir.

Yara izlerini iyileştirici özelliği vardır. Yara ve yanık tedavileri ile ilgili ayrıca bknz: Tıbbi Sarısabır Bitkisi Aloe Vera Faydaları

Güneş lekelerine karşı faydalıdır.

Doğum sonrası oluşan çatlakları giderir.

Kuru ciltlerde oluşan pullanmayı önler.

Yaşlanma karşıtı bir salgıdır. Konu ile ilgili ayrıca bknz: Yaşlanma Karşıtı Moringa Oleifera Ağacı

Erkeklerde tıraş sonrası oluşan tahriş ve yaraları tedavi eder.

Göz ve boyun etrafında ki kırışıklıkları giderir.

Salyangoz salgısı sivilce izlerini giderir.

Cildin pürüzsüz olmasına katkı sağlar.

Cilt Bakımında SALYANGOZLAR ve SALYANGOZ KREMİ

Salyangoz kremi içerisinde ciltte oluşan sarkmaları önleyici kolajen, hücre yenilenmesinde önemli rolü olan Allantoin ve cilde esnek bir yapı veren Elastin maddesi içerir. Ayrıca içerisinde ki Glikolik sayesinde ciltte ki ölü tabakanın atılmasını kolaylaştırır. Salyangoz kremi çeşitli vitaminler barındırması sebebiyle de cildin canlanması ve yenilenmesi için önemli role sahiptir.

Salyangoz salgısında bulunan antibiyotikler ve mikrobu önleyici özelliği sayesinde ciltte ki bazı bakterileri öldürür ve mikropları yok eder. Ayrıca bu antibiyotikler gözeneklerde ki patojenleri yok ederek cildin dış etkenlere karşı savunmasını güçlendirir, koruma sağlar.

* Salyangozlar güzellik sektöründe direk olarak da kullanılabilir. Yani salyangozlar vücutta istenilen bölgeye bırakılarak gezmeleri ve salgılarını cilde bırakmaları sağlanır. Bu yöntem şüphesiz ki krem kullanmaya göre çok daha etkili ve faydalıdır. Ancak pek çok kişi tiksinme sebebiyle uygulayamıyor ve hazır kremlere başvuruyor.

salyangoz-cilt-bakimi-guzellik
Cilt Bakımında SALYANGOZLAR ve SALYANGOZ KREMİ

Salyangoz Kremi Kullananlar?

Özellikle düzenli olarak salyangoz kremini kullananlar faydalarını gördüklerini söylüyorlar. İlk kullanmaya başlandığında etkisi hemen hissedilmese de düzenli bir kullanımda sağlıklı sonuçlar aldıklarını ve memnun olduklarını belirtiyorlar. Zaten salyangoz cilt bakımında yüzyıllar önce keşfedilmiş, günümüze kadar cilde olan faydası süregelmiş ve hakkında binlerce bilgi – makale paylaşılmıştır.

Salyangoz Kremi Fiyatı Ne Kadar? Piyasa Hakkında Bilgi: Salyangoz kremi piyasada 40 TL ile 180 TL olarak alıcı bulmaktadır. Fakat salyangoz kremi almadan önce alacağınız markayı iyice araştırmanızı salyangoz kreminin orjinal olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Konuya ilişkin mutlaka tecrübe, fikir ve önerilerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşın. Sağlıcakla Kalınız…


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment

  • Merhaba,
    Saf olarak salyangoz sıvısı kullanıyorum. Öncesinde de düzenli olarak aloe vera lı kremler kullanıyordum. 1 hafta kullandıktan sonra, saf salyangoz sıvısı cildimi çok güzel yaptı.