Organik Günler

Saç için Zeytinyağı Sarımsak Faydaları

Saç için Zeytinyağı Sarımsak Faydaları

ZEYTİNYAĞI VE SARIMSAK İKİLİSİ SAÇ BAKIMINDA SÜPER SONUÇLAR VERİYOR… Sarımsağın ve zeytinyağının saçları hızlı uzatmadaki etkisinin haricinde, saç dökülmesine, erken beyazlamasına, derideki alerji ve yaralara karşı mucizevi faydaları bulunuyor.

Dönem dönem saçlarımızı uzatmak isteyip bir çok yol ve yöntem deneriz. Kozmetik marketlerde satılan ve kimyasal içeren ürünler içerisinde ki zararlı maddeler sebebiyle uzun vadede bir çok hastalığa sebep olmakta ve olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple en faydalı ve sağlıklı yöntemlerin her zaman doğal yöntemler olduğunu unutmamalısınız. Bunların başında da sarımsak ile zeytinyağı gelmektedir. Saç bakım sektöründe sarımsak zeytinyağı:

Sarımsak ve Zeytinyağının Saça Faydaları – HIZLI SAÇ UZATMA YÖNTEMİ: Evinizde sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız doğal kür sayesinde saçlarınız hızlı bir şekilde uzama sağlayacaktır. Ayrıca bu yöntem erkeklerin sakallarında ki seyrelmeleri de önleyecektir.

Zeytinyağı ve Sarımsak ile Saç Uzatma Formülü

Zeytinyağı ve sarımsak saç uzatmada mucize bir karışımdır. Kokusu biraz rahatsız edici olabilir bu sebeple zeytinyağı sarımsak maskesini uyguladıktan sonra saçlarınızı bol bol şampuanla yıkamalısınız. Dilerseniz bir miktar elma sirkesini de durulama suyunuza ilave edebilirsiniz.

Malzemeler:
*Zeytinyağı
*1 baş sarımsak

Zeytinyağı ve Sarımsak ile Saç Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir kavanozun içerisine bir miktar zeytinyağını koyun. Ardından soyduğunuz sarımsakları zeytinyağının içerisine atın.

Hazırladığınız bu karışımı 1 hafta boyunca güneş almayan serin bir yerde muhafaza edin. Dilerseniz muhafaza etmek için buzdolabını tercih edebilirsiniz.

1 hafta sonra karışım hazır olacaktır. Karışımı saç diplerinize bir şırınga yardımıyla veya ellerinize eldiven takarak 1-2 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Saç diplerinize iyice yedirdikten sonra saçlarınızı bir bone ile sarabilirsiniz. Bekletebildiğiniz kadar uzun bir süre saçlarınızda bu maskeyi bekletin. Akşamdan yapıp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Ne kadar uzun süre bekletilirse etkisi o kadar fazla olan bir maskedir.

3 haftada inanılmaz derecede etkili olan bu karışımın tek olumsuz tarafı kokusudur. Maalesef ağır bir kokuya sahip bir maskedir.

Fakat şampuanla iyice yıkarsanız çok fazla rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum. Zaten kısa sürede saçlarınızın uzadığını görünce kokusunu pek fazla umursamayacaksınız.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment

  • GÜNLÜKMÜ YAPMAMIZ LAZIM BU UYGULAMAYI VEYA HAFTADA 1 VE 2 GUNMU