-------- Sponsorlu --------

Patlıcanın yeşil saplı kısımlarını çöpe atıyorsanız bu faydasını öğrenince pişman olabilirsiniz. Patlıcan sapı kürü basur yani hemoroidin çaresi oluyor. Uzmanlar basur riskine karşı ve hastalığın tedavisinde yeşil sap kısımdan hazırlanan bu mucizevi kürü öneriyor.

Organik Günler – PATLICAN SAPI: Son yıllarda hemoroit tedavisinde kullanılan, faydaları ile bizleri şaşırtan oldukça etkili ve doğal bir yöntem. Kullananların bu yöntem ile basur yani hemoroid hastalığından kurtulmaları patlıcan sapı tedavisinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Hemoroid (BASUR):  Giderek yaygınlaşan insanların korkulu rüyası bir hastalık haline geliyor. İlaçlar, ameliyat ve lazer gibi bir çok tedavi yöntemi mevcut. Fakat eğer tüm bunlara başvurmadan önce evde doğal yöntemler ile basur hastalığından kurtulmak istiyorsanız mutlaka patlıcan sapı kürünü uygulamalısınız. Kullananların olumlu geri dönüşler yaptığı bu kür sayesinde hemoroit şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Patlıcan Sapı ile Hemoroit – Basur Tedavisi Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 10 tane patlıcanın sapı (yeşil kısımları), 10 su bardağı su

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kürün Yapılışı: İlk olarak 10 tane patlıcanın yeşil sap kısımlarını kesin. Ardından iyice yıkayıp temizleyin. Bir tencerenin içerisinde 10 bardak su ile birlikte patlıcan saplarını kaynatın. Kaynamaya başlayan karışımın kapağını kapatın ve kısık ateşte 25-30 dakika daha kaynamasını sağlayın.


-------- Sponsorlu --------

Yaklaşık yarım saat sonra ocağın altını kapatın ve bu sürede tencerenin kapağını asla açmayın. Soğuduktan sonra tencerenin kapağını açın ve içerisinden patlıcan saplarını alın. Elde etmiş olduğunuz bu suyu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa, aç karnına 1’er bardak bu sudan için. 5 gün boyunca bu kürü uygulamaya devam edin. Bu süre boyunca bazı yiyecekleri sofralarınızdan kaldırmanız gerekecektir.

Patlıcan Sapı Kürü Boyunca Yenilmemesi Gereken Yiyecekler Nelerdir?

* Turşu

* Çilek

* Bulgur

* Acı biber

* Domates

* Sirke

DİPNOT: 5 gün dolduktan sonra istediğinizi yemeye devam edebilirsiniz. Aynı zamanda hemoroit hastalarına soğuk yerlere oturmayı ve basmayı tavsiye etmiyoruz. Eğer uzun bir süredir hemoroid sıkıntısı yaşıyorsanız muhtemelen hemorit fistülin içerisinde iltihaplanmalar meydana gelmiştir. Eğer böyle bir durum varsa ilk olarak doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz. İltihaplar giderildikten sonra patlıcan sapı kürünü tekrar uygulayabilirsiniz.

Hemoroit Tedavisi İçin Diğer Bitkisel, Doğal Yöntemler;

Acı badem ezmesi sirke ile karıştırılıp basura sürüldüğünde yaraları iyileştirici özelliğe sahiptir.

Kanayan basur şikayetleri için at kestanesi ezilerek un haline getirilir. Yemeklerden önce 1 çay kaşığı kadar yutulur.

Basur yaraları için ayva çekirdeği su ile karıştırılır. Ardında süzülür ve bal ile karıştırılarak problemli bölgeye sürülür.

Dere otu ile yapacağınız çay hemoroitten kaynaklanan ağrıların hafiflemesini sağlar.

Son olarak yukarıdaki anlatımlarda olduğu kürü patlıcan sapı kürü kullanmaktır.


-------- Sponsorlu --------