Organik Günler

MS için Buğday ve Kırkkilit Otu Kürü

MS için Buğday ve Kırkkilit Otu Kürü

MS hastalığına (Multiple skleroz)karşı Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu hocamızdan buğday kürü ve kırkkilit otu kürü ile gelen mucize…

Tükettiğimiz hormonlu gıdalar maalesefMS hastalığı üzerine tetikleyici etki oluşturuyor. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki mümkün olduğu kadar organik, hormonsuz gıdalar tüketmek Multiple skleroz yani çoklu sertleşime hastalığını önlüyor.

Son zamanlar satın aldığımız her üründe maalesef hormonlu olma tehlikesiyle karşı karşı kalıyoruz. Ülke olarak organik gıdalar tüketmek, bir çok hastalıktan korunmak ve topraklarımızın verimliliğini korumak istiyorsak organik gübre kullanımını desteklemeli kimyasal gübrelere artık dur demeliyiz.

MS hastalığından korunmak veya hastalığın henüz başında isek Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun yayınlamış olduğu Buğday Kürünü  1 ay boyunca kullanmanız gerek. Aşağıda tarifini vereceğimiz Buğday Kürü 1 ay boyunca düzenli kullanıldığında çare oluyor ve önlüyor.

Buğday kürün de tercih edeceğiniz buğday anadolu buğdayı veya karakılçık buğdayı olması gerekmektedir. Aktarlarda bu buğdayları kolaylıkla bulabilirsiniz.

MS Hastaları İçin Buğday Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Malzemeler: ➤ 1 tatlı kaşığı buğday (Tepeleme) ➤ 1 bardak kaynamış su

Buğday Kürünün Hazırlanışı:İlk olarak suyu kaynatın, kaynayan suyun içine 1 tatlı kaşığı buğdayı ekleyin. Buğdayı ekledikten sonra da 8-10 dakika kadar daha kaynatmaya devam edin. Süzdükten sonra ılık hale gelince tüketebilirsiniz.

Artan buğdayları kuşlara verebilirsiniz. Buğday kürü sabah ve öğle öğünlerinden yarım saat önce içilir. Akşamları ise aynı zamanda kırkkilit otundan yapılan kür uygulanırsa daha verimli sonuçlar alınacaktır. Ms hastalığına karşı İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen uygulamadır.

MS Hastalığı için Kırkkilit Otu Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Tıpkı Buğday Kürü gibi aynı zamanlarda 1 ay boyunca uyguluyorsunuz. Kırkkilit otunun bir önemli özelliği MS hastalığı sebebiyle oluşan atakları ve ataklardan doğacak hasarları önemli derecede önlemesidir.

Malzemeler: ➤1 tutam yaklaşık 5-6 gram kırkkilit otu ➤ 1 bardak su

Kırkkilit Otu Kürünün Hazırlanışı: Kaynamış olan 1 bardak suya 1 tutam kırkkilit otunu ilave edin ve yaklaşık 5-6 dakika kaynatın. Ardından süzün ve ılık halde tüketebilirsiniz. Akşam öğününden yarım saat önce tüketebilirsiniz.

Hastaların dikkat etmesi gereken önemli bir unsur insan eliyle üretilen trans yağ içeren kızartmalardan uzak durmaları gerekir. Katkı maddesi içeren her ürünün MS hastalığını tetiklediğini unutmayalım.

Takviye ürün olarak MS hastalığına soğuk pres çörek otu yağı da şifa olmaktadır. Öğütülmüş çörek otunun taze ve kavrulmamış olması önemlidir.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

3 comments

  • Çok degerli ve önemli bilgiler geliyor teşekkür ederim.

  • Çörekotu yağınıda buğday ve kırkkilit otunu kullanırken aynı zamanda mı kullanmalıyız