Organik Günler

Limon Macunu Nedir, Nasıl Yapılır?

Limon Macunu

HASTA OLMAMAK İÇİN VEYA HASTALIK BAŞLANGICINDA VÜCUDUNUZA DİRENÇ KATACAK, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRECEK LİMON MACUNU TARİFİ

Limon Macunu Hakkında

Limon macunu, özellikle soğuk algınlığında, boğazların iltihaplanmasına, vücuda direnç kazandıran, bağışıklık güçlendirici limon, ceviz, bal, karanfil ve fesleğen kullanılarak edilen doğal bir karışımdır.

Şems Aslan Tarifi ile Limon Macunu Nasıl Yapılır?

Malzemeler: Mümkünse tabi bulabilirseniz doğal organik olanlarından 1 Kg Limon, 200 Gram Ceviz, İsteğe göre bir miktar bal, 3 dal fesleğen, dövülerek toz haline getirilmiş karanfil

Limon Macunu Yapılışı:  Limonları kabukları ile birlikte kullanacağımızdan dolayı öncelikle bir süre sirkeli suda bekletin ardından iyice yıkayın. Yıkanan limonlar kabukları ve çekirdekleri ayırmadan robota atın ve püre haline getirin. Bu arada karanfil ile ceviz havanda ezilerek toz haline getirilir. Ardından cam bir kavanozda hepsini karıştırın. Üzerine miktarı isteğe göre bal ilave edin. En son fesleğenin yapraklarını da yıkadıktan sonra ekleyin, bir süre sonra aromasını verince fesleğen yapraklarını çıkartın. Karışım cam kavanoz içerisinde buzdolabında saklanır.

Gün içerisinde en fazla 3 yemek kaşığı olmak üzere direk veya suyla karıştırılarak tüketin. Tansiyon sorunu olanlar ve şeker hastalarına ÖNERİLMEZ.

Limon Macunu Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar?

Limon: İçeriğinde bulunan bol miktarda C vitamini sayesinde vücudu tüm hastalıklardan korur, iyileşme sürecini hızlandırır, bağışıklık güçlendirir, boğaz enfeksiyonlarını önler. Karanfil: Mikropları öldürür, enfeksiyonlardan korur, vücuda tazelik kazandırır. Ceviz: Kişiye güç verir, dinç kalmasını sağlar. Fesleğen: Boğazlara iyi gelir, nefesi ve bronşları tazeler.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.