Organik Günler

Mis Kokulu Lavanta ile Saç Dökülmesi Kürü

Mis Kokulu Lavanta ile Saç Dökülmesi Kürü

Saç dökülmesi bir çok kişinin problemi haline gelen bir durumdur. Bir çok sebebe bağlı saçlarda dökülmeler meydana gelebilir. Bunu önlemek için lavanta kürü sağlıklı ve doğal tercih olacaktır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiyesi üzerine lavanta ile saç dökülmelerini önleyebilir aynı zamanda saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Organik Günler – Saç dökülmesi probleminiz varsa dökülmenin sebebini öğrenmek için ilk olarak bir dermatoloğa gitmenizi tavsiye ederiz. Organik rahatsızlık, hormon dengesizliği veya tiroid fonksiyonlarına bağlı olarak saç dökülmesi yaşıyor olabilirsiniz. Eğer doktorunuz bu tür şikayetlere bağlı olmadığı söylüyor ise lavanta kürü ve bir kaç ipucu sayesinde saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

Beslenmeye dikkat edilmesi saç dökülmeleri önleyebilmektedir. Aşırı yağlı gıdalar tüketmemek bu konuda önemlidir. Saçları çabuk yağlandıran bir beslenme şekli aynı zamanda saçların dökülmesine de sebep olur.

Eğer hormon dengesizliğine bağlı bir saç dökülmesi yaşıyorsanız Testere Dişli Aslan Pençesi Kürünü öneririz. Aynı zamanda taze nane tüketimi de hormon dengesizliğine karşı iyi gelir. Günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere tüketilmelidir. Bu kürü de İbrahim Saraçoğlu önermişti.

Lavanta ile Saç Dökülmelerine Karşı Kür Nasıl Yapılır?

Malzemeler: * Yarım litre su, * 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği

Saç dökülmelerine Karşı Lavanta Kürü Nasıl Hazırlanır?

Yarım litre suyun içerisine 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği atılır. Yaklaşık 8-10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır ve ılımaya bırakılır. Ilındıktan sonra süzülerek kullanıma hazır hale getirilir.

Saç Dökülmelerine Karşı Lavanta Çiçeği Kürü Nasıl Uygulanır? (İbrahim Saraçoğlu Yöntemi)

Yukarıda yapılışını anlatmış olduğumuz lavanta çiçeği kürü her banyodan sonra uygulanması gereken bir tariftir. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı hafif havlu ile kurutun ve hazırlamış olduğunuz lavanta çayı ile saçlarınızın tamamını dipleri de dahil olmak üzere ıslatın.

Bu çayı her defasında taze olarak hazırlayın. Lavanta kürü saç dökülmelerine karşı mucizevi şekilde önleyici ve durdurucudur.

Aynı zamanda kür kullanımı sonucu kepeği ve saçlardaki erken yağlanmaları da engelleyebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

4 comments