Organik Günler

Krem Bal – Oğul Balı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Krem Bal - Oğul Balı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Fiyatı altınla yarışan Oğul Balı (KREM BAL) hakkında tüm detaylar

Oğul Bal Nedir, Nasıl Elde edilir? Üretimine dair;

Organik Günler – Oğul balının ismi oğul arı kolonileri tarafından üretilmesinden gelir. Oğul arılar mevcut arıların olduğu arı kolonisinden bahar ayından genç kraliçe ve genç işçi arıların ayrılması sonucu yeni bir koloni kurulmasıyla oluşur. Kurulan yeni koloninin çoğalması oğul arılar ile olur. Oğul arıların oluşturduğu bu koloni ile hasat edilen ilk bal “Oğul balı” olarak adlandırılır. Oğul arılar genç arılar oldukları için enzim değerleri oldukça yüksektir. Bu sayede ürettikleri bal da fazla enzim içerir.

Torosların yörükleri tarafından oğul balı en değerli bal olarak yıllardır değerini korumaktadır. Normal bala göre çok daha fazla şifalı bir baldır. Oğul balı oğul arılan tarafından üretildikten sonra enzim değerlerini koruması için krem bal haline getirilir ve ahşap kutular içinde muhafaza edilir.

Doğal Oğul Balının Faydaları şöyle özetlenebilir;

İçeriğinde normal bala oranla enzim değerleri çok daha yüksektir. Yani normal bal ile kıyaslandığında faydaları çok çok daha fazladır ve etkilidir. Örnek olarak tüm ağrı ve sancıların tedavisinde, romatizma, sarılık hastalıklarına karşı ve daha aklınıza gelebilecek tüm rahatsızlıklara karşı oğul balı bir şifa kaynağıdır.

Neden Organik Bal Tüketmeliyiz? – Oğul Balı Farkı

Tüm sebze ve meyvelerin organik olanlarını tercih etmemiz gerektiği gibi balın da organik olanını tercih etmeliyiz. Çünkü organik olan ürünleri her zaman daha sağlıklı ve faydalıdır.

Organik bal ilaçlama ve gübreleme yapılmayan kimyasal bulaşmamış bölgelerde üretilir. Bu sayede arı kovanlarına da ilaçlama yapılmamış olur. Aynı zamanda arıya beslenmesi için şeker takviyesi yapılmaz. Kovanlarında ise kalıntısı olmayan organik mumlar kullanılır. Arıların kovanlarında kimyasal poya, metal veya kalitesiz plastik gibi arılara zarar verecek, balın kalitesini düşürecek hiç bir ürün kullanılmaz.

Oğul Balı Fiyatı: İnternet üzerinde yarım kilosunun fiyatı 250 TL gibi bir ücretle satışı yapılmaktadır.

Kullanıcı, satıcı ve üreticilerin oğul balı hakkında aktarmak istedikleri bilgileri yorum yaparak iletmelerinden okurlarımız adına memnuniyet duyarız. Sağlıcakla kalın.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.