Organik Günler

Kaya Tuzu Faydaları – Çankırı Tuz Lambası

Kaya Tuzu Faydaları - Çankırı Tuz Lambası

ASTIMA, BRONŞİTE, ALERJİ, KRONİK ÖKSÜRÜKLERE, HORLAMAYA KARŞI SOFRALARINIZDA DOĞAL KAYA TUZU ve EVLERİNİZDE ÇANKIRI TUZ LAMBASI KULLANABİLİRSİNİZ. Kaya tuzunun faydalarına, yastık, sabun, lamba olarak kullanımına, özelliklerine ve tuz lambaları hakkında detaylı bir yazı hazırladık.

Organik Günler – Uzmanlar, Tuz  mağaralarında bol miktarda bulunan iyonlaşmış NaCl iyonlarının solunum yollarımıza iyi geldiği açıkladı. Bu da tuz mağaralarından elde edilen doğal kaya tuzuna ilgiyi artırdı. Son yıllarda kaya tuzundan yapılan lambalar dikkatimizi çekmiştir. Peki kaya tuzundan yapılan bu tuz lambası yalnızca bir aksesuar mı yoksa bir amacı faydası var mı?

TUZ LAMBASI HAKKINDA BİLGİ

Kaya Tuzu Lambasının Özelliği: Çankırı kaya tuzundan elde edilen bu tuz lambası havada ki artı yüklü iyonları nötr hale getirerek üst solunum yolları ve bir çok hastalığın tedavisinde fayda sağlıyor. Tabi ki kaya tuzu faydaları bununla bitmiyor.. Himalaya tuzuna göre daha çok faydalı olduğu saptanan kaya tuzu içerisinde bulunan sodyum klorür sayesinde şifa sağlıyor. Himalaya tuzunun eksi yönü ise içerisinde fazla miktarda demir içermesi.

Herkesin bildiği üzere tüm uzmanlar tuzun fazlasının zararlı olduğunu bir çok defa söylüyor. Özellikle rafine edilmiş ve bizim sıklıkla yemeklerimizde kullandığımız tuz vücutta ödem oluşmasından tansiyonun yükselmesine kadar bir çok tehlike oluşturuyor. Bunun yanında rafine edilmiş tuz vücudumuz için gerekli olan tüm minerallerinden ayrılıyor ve yalnızca endüstriyel amaçlı kullanılan sodyum klorür dışında hiç bir madde barındırmıyor. Oysa rafine edilmemiş kaya tuzu anti ödem özelliği ve seksenden fazla mineral içermesiyle tuzun zararlı yönlerini aza indiriyor.

Tuz Lambası – Çankırı Kaya Tuzu Faydaları

  • Solunum yolları enfeksiyonuna karşı iyi gelir ve solunum yollarını rahatlatır.
  • Tuz Lambası astım, bronşit, alerji ve polen alerjisi gibi üst solunum yolları rahatsızlıklarında tedavi edicidir. Bu hastalıkla ilgili ayrıca bknz: Astım ve Alerjiye Maraza Taşı Kürü
  • Küçük molekül yapısı sayesinde hücre zarından kolaylıkla geçiş sağlar.
  • Kaya tuzu lambaları havayı temizler, ferahlık sağlar.
  • Bilgisayar, LCD ve elektronik cihazların insan sağlığına zarar veren elektrik akımına karşı koruyucudur.
  • Tuz lambası horlamaya karşı iyi gelir, horlamayı önler.
  • Daha rahat ve kolay nefes almanızı sağlar.

HORLAMA TEDAVİSİNDE KAYA TUZU LAMBASI ÇOK ETKİLİ

Yattığınız odaya koyacağınız tuz lambası horlamayı kesecek, rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Hem gece lambası olarak kullanılıyor, hem de odadaki atmosferi değiştirerek rahat nefes almanızı sağlıyor, solunum yollarınızı açıyor.

Kaya Tuzu Sabunu

Çankırı kaya tuzundan elde edilen sabun cilt hastalıklarına, sedef,mantar, sivilce ve egzama gibi cilt problemlerine karşı fayda sağlar. Ayrıca saç dökülmesi ve kepeklenmeye karşı kaya tuzu sabunu önleyicidir.

Kaya Tuzu Yastığı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kaya tuzundan elde edilen yastık bel ve boyun ağrılarına karşı tedavi edicidir. Kaya tuzu yastığı teflon tavada ısıtılır ve ağrıyan bölgeye konulur. Bu yöntem ile bel ve boyun bölgesinde ki ağrıları giderir.

Rafine Tuz – Doğal Tuz Nasıl Anlaşılır?

Bir bardak sirkenin içerisine tuz atılır ve 10 dakika kadar bekletilir. Eğer bardağın altından üstüne doğru hava kabarcıkları oluşmuşsa tuz büyük ihtimalle rafine tuzdur.

Tuz lambası kullananların konu hakkındaki yorumlarını bekliyoruz. Satın aldığınız yerlere, faydalarına ve sonuçlarına dair fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın…


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment

  • Tuz lambasi eksi iyon kaynagidir.asil espiri tuzu isimasiyla belirir.iyon dagilimi olur ve ortam havasini mukemmel temizler