Organik Günler

Alternatif Tıp Buluşu Karbonat Limon

Alternatif Tıp Buluşu Karbonat Limon

KARBONAT’ın Mucizesine Şahit Olacaksınız! Karbonat Limon ile birleşince tam bir doğal bakım formülü oluyor. Sivilce çıkmasına, siyah noktalara ve diş beyazlatıcı olarak limon ve karbonat karışımı rağbet görüyor…

Karbonat limon ile yapılan bu maske sayesinde diş beyazlatma, sivilce ve siyah nokta problemlerinizden kurtulmanız mümkün. Evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız doğal kürler sayesinde aslında büyük problemler haline getirdiğimiz sivilce, siyah nokta veya dişlerdeki sararmaları yok edebilir daha sağlıklı bir cilde ve dişlere sahip olabilirsiniz.

Dipnot: TEK TARİF, 2 YÖNTEM; Karbonat limon karışımının cilt ve dişler için uygulanışından başlayalım….

İşte Mucizevi Karbonat Limon Tarifi (Cilt ve Diş için)

Öncelikle 1 tatlı kaşığı karbonatı bir çay tabağına koyalım.

Ardından 8 damla limon suyunu karbonatın üzerine sıkalım.

Karbonat limon bir araya geldiğinde köpürmeye başladığını göreceksiniz.

Köpürme hali bittikten sonra karbonat ve limonu bir çay kaşığı yardımıyla kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz bu karışım yüze kolaylıkla sürülecek kıvamda olması yani ne çok katı nede çok sıvı olmaması gerekmektedir.

Eğer bu kıvama geldiyse karbonat limon maskeniz hazır demektir.

Bu tarifi hem cilt bakımında (sivilce tedavisi, cilt güzelliği, siyah noktalara karşı…) hem de diş beyazlatma ve dişlerinizin bakımında uygulayacağız…

Karbonat Limon Karışımının Sivilce ve Siyah Nokta için Kullanımı

Uygulanışı: Siyah nokta ve sivilceleriniz için karbonat limon maskesini her akşam yüzünüze iyice sürün. Ardından 10 dakika boyunca bekletiniz. Karbonat limon karışımı yüzünüzü biraz kaşındırabilir ve çok hafif bir yanma hissi verebilir. Fakat bu sürede biraz sabredin ve yalnızca 10 dakika bekletin. 10 dakika sonra yüzünüzü bol su ile güzelce yıkayın ve nemlendirici sürün.

Karbonat limon maskesi sayesinde sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulacaksınız.

Karbonat Limon Karışımının Diş Beyazlatma Etkisi

Yukarıda tarifini verdiğimiz karbonat limon karışımını dişleriniz içinde uygulayabilirsiniz. Bembeyaz dişlere sahip olmak için bu maskeyi düzenli bir şekilde tarif edilen bir biçimde uygulamanız gerekmektedir. Uygulama şekline geçmeden önce dişlerinizde sararmalara yol açabilecek etkenleri gözden geçirelim;

Öncelikle dişlerin sararmasının en önemli etkeni dişlere yeterince önem verilmemesinden kaynaklanmaktadır.  Ağız ve diş sağlığına yeterince önem vermemiz gerekmektedir.

Sigara gibi tütün mamulleri dişlerin sararmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Hazır gıdalarda bulunan renk verici boyalar dişlerin sararmasına yol açmaktadır.

Tükettiğimiz asitli içeceklerde dişlerimize zarar vermektedir.

Bir takım ağız yoluyla aldığımız antibiyotik ve ilaçlarda sararmalara yol açabilmektedir.

Bu saydıklarımız dışında tamamen genetik olarak da dişlerimiz sararmış olabilir.

Evet tüm bu sebeplerden dolayı dişlerimizde sararmalar meydana gelir. Hazır kullandığımız diş macunları bazen dişlerimizi geçici olarak beyazlatsa da diş minemize zarar verir ve hatta kanserojen maddeler içerdiği için daha kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Diş macunu seçerken bitkisel olan ve katkı madde içermeyen ürünleri tercih etmeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Bu doğal karışım dişlere nasıl uygulanır?

Yukarıda tarifini verdiğimiz karbonat limon maskesini öncelikle  bir pamuk yardımıyla dişlerinizi iyice sürün. Sürdükten sonra 2 dakika dişlerinizde bekletin. Ardından ağzınızı soğuk su ile çalkalayın ve dişlerinizi fırçalayın.

Bu noktada dişlerinizi fırçalamak ağzınızı asitten arındırmak ve diş minesini aşındırmamak için oldukça önemlidir. Yine aynı şekilde 2 dakikadan fazla ağzınız da bekletmemeniz gerekmektedir. ( Dişleri Beyazlatmak için ve Diş Tartarlarına Karşı ayrıca CEVİZ KABUĞU konulu makalemizi de okuyabilirsiniz. Bknz. Ceviz ve Kabuğundaki Gizli Mucizeler )


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

5 comments

  • Çok faydali ve guzel bilgi paylasimlari icin “ORGANÍKGÜNLER”e tesekkur ediyorum.

    • Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz…

  • YILLARDIR, LİMONUN YAPRAĞI İLE DİŞİMİ TEMİZLER, LİNONU KABUĞU İLE TÜKETİRİM. ŞEKER KOMASINA 2 DEFA GİRDİM ŞU ANDA 90 -120 ARASI. TANSİYONUM 25 E ÇIKTI, 5 E DÜŞDÜ ŞU ANDA 6 -13, 7-14 .110 KG. 78 KG. 3 YILDA GELDİM, BOY 178 CM. 60 -70 TAHLİL NETİCESİNDE HİÇ BİR HASTALIK YOK. 62 YAŞINDAYIM. HASTANELERDE HEMŞİRELER DALGA GEÇİYOR ÖĞRENCİLERİM. ÖĞRETMENİM 15 – 20 YAŞ CİVARINDASINIZ. SICAK SU VE DUBLE BARDAK ÇAYDA MUTLAKA DONMUŞ LİMON BULUNDURURUM, ÇAYI İÇTİKTEN SONRA ÇAY İÇİNDEKİ DONMUŞ LİMONU KABUĞU İLE YERİM. ÇOK RAHAT NEFESALIRIM.