Organik Günler

Kansızlık İçin Kereviz Ispanak Kürü

Kansızlık İçin Kereviz Ispanak Kürü

Kereviz Ispanak Kürü ile kansızlık sorununa çare bulabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kansızlığa karşı kereviz ve ıspanak ile hazırlanan bu mucizevi kansızlık kürünü öneriyor.

Vücudumuz için demiri en fazla aldığımız besinlerden bir tanesi ettir. Et %10-%20  demir oranıyla 1. sırada yer almaktadır. Bitkilerden alınan demir oranı ise en fazla %1-%5 oranlarında değişim göstermektedir. Yalnızca kerevizve ıspanak bu kuralı bozar ve %34 oranında demir bulunmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği kereviz ıspanak kürü demire bağlı kansızlık problemlerine çare olmaktadır.

Kereviz Ispanak Kürünü Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler;

250 gram ıspanak

200 gram kabuğu soyulmuş kereviz

1 litre su

Kansızlık Kürü Nasıl Hazırlanır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

İlk olarak 1 litre suyu tencerenin içerisine koyun ve kaynatın. Kaynamakta olan suyun içerisine ince dilimlenmiş kerevizleri ilave edin. Ağzını kapatarak kısık ateşte 10 dakika kadar haşlayınız. 10 dakika sonra içerisine ıspanakları da ilave edin ve 5 dakika daha ağzı kapalı bir şekilde haşlamaya devam edin.

5 dakika sonra ocağın altını kapatın ve soğuması için biraz bekleyin. Soğuduktan sonra karışımı süzün ve suyunu bir şişenin içerisine koyun.

Hazırladığınız bu karışımı sabahları aç karnına veya kahvaltı yaptıktan 1 saat sonra 1 bardak kadar için. Akşam ise yemekten önce aç karnına veya yemekten 1 saat sonra yine 1 bardak için.

Kereviz ıspanak kürü 15 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere hiç atlamadan uygulayın. 15 gün sonrasın 10 gün ara verin ve bir 15 gün daha uygulayın. Yani toplamda 10 günlük ara hariç 30 gün boyunca uygulayacaksınız.

Eğer kerevizi taze olarak pazarlarda bulamıyorsanız marketlerde dondurulmuş bir şekilde bulabilirsiniz. Hatta ıspanak da artık dondurulmuş bir şekilde satılmaktadır. Dondurulmuş sebze ile yapılmasında hiç bir sakınca yoktur. Ancak mümkünse taze sebzeleri tercih edelim.

Kereviz ıspanak kürünü 15 gün boyunca ara vermeden uygulayacağınız için kereviz ve ıspanağı yeteri kadar stok yapmanızı gerektiğini unutmayın. Ayrıca bu kürü 1 litreden fazla hazırlamayın. Çünkü bu karışım 48 saatten sonra etkisi yitirmektedir. Taze olarak tüketmeniz her zaman daha fazla fayda sağlamaktadır.

Şeker hastalarının bu kürü doktora danışarak uygulamasını tavsiye ederiz

Bu kürü uyguladığınız zamanlarda çikolatadan ve çok fazla tatlı tüketiminden uzak durmalısınız.

Gün içinde  bardaktan fazla çay ve kahve tüketmemelisiniz.

Bol miktarda C vitamini içeren sebze ve meyveler tüketmeniz kürün etkisini artıracaktır.

Eğer sigara kullanıyorsanız sigara vücudunuzda ki C vitaminini azaltır demirin vücudumuzda emilmesi için C vitamini önemlidir. Bu sebeple sigara tüketiminizi azaltmanızı mümkünse uzun ve sağlıklı bir ömür için bırakmanızı tavsiye ederiz.

Kür tarifi için sayın İbrahim Saraçoğlu hocamıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Kereviz ıspanak kürünü yapanlar, kullananlar yorumlarını bizlerle paylaşabilir. Ayrıca kansızlık şikayetine karşı diğer bilgi ve tecrübelerinizi de okurlarımızla paylaşabilirsiniz…


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

2 comments

  • Bu tür uygulamaları herkes yapamaz .midesi almaz . Salata gibi yesek etkili olmaz mı. Bu suyu bir gün ya içersin yada hiç içemezsin. Yada çorbasını limonlu naneli ekşili sarımsaklı yapsak daha iyi olur bence.

  • Ispanakta demir oranının fazla olmadığı, eskiden yanlış hesaplandigi ispatlandi.