Organik Günler

Jelatin Nedir? Organik Jelatin Tozu Faydaları

JELATİN TOZU

JELATİN NEDİR?

Hayvanların kemik ve kıkırdak gibi dokularından veya bitkisel yosunlardan elde edilen genellikle gıda ürünlerinde kullanılan renksiz, kokusuz, kıvam artırıcı maddeye jelatin denir. Özellikle sığırdan elde edilen jelatin tozu tavsiye edilmektedir. Peki jelatini pasta, kurabiye yapımında kullanımı dışında eklem ağrılarımız için nasıl kullanmalıyız?

Eklem Yerlerinizdeki, Boynunuz ya da Sırtınızdaki Ağrılardan Organik Jelatinle Kurtulun. Neden mi işe yarıyor…

Bağ dokularında, eklemlerde ve kaslarda ağrıyı neredeyse herkes bir kere bile olsa yaşamıştır. Spor sonrası, ev işleri yaparken fazla yorulduğunuzda, ya da eklem iltihabı gibi sağlık sorununuz var ise bahsettiğimiz bölgelerde ağrılar yaşamış olabilirsiniz.

Bazen bu ağrılar fazla yapılmış fiziksel aktivite sonucunda bazen de fiziksel hamlıktan meydana gelir. Sağlıklı şartlarda elde edilen jelatin kemiklerinizi güçlendirecek, boynunuzda, sırtınızda ya da eklem yerlerinizdeki ağrıyı dindirecektir.

Organik Sığır Jelatin Tozu Kullanımı

Aslında bir nevi kemik suyu hazırlamış oluyorsunuz. İlk olarak, yenilebilen 150 gram organik jelatin tozu temin etmeniz gerekiyor. Akşamları, 2 yemek kaşığı jelatinle çeyrek su bardağı soğuk suyu karıştırıp, dolapta aksam boyunca jel bir kıvama gelene kadar bekletiniz.

Ertesi sabah karışımı çayınıza, yoğurdunuza, sütünüze, meyve suyunuza ya da yumurtanıza bile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Sadece bir hafta sonra, jelatinin iyi etkilerini göreceksiniz. Boyunda, bacaklarda, belde ve sırttaki ağrıları, eklemlere doğal yağı olarak karışmasıyla dindirir. Bir ay boyunca her aksam bunu uygulayın, ağrınız da sonsuza kadar kaybolsun. Sonrasında 6 ay mola verip, yeniden yapmaya başlayın.

Not: Doğru ve sağlıklı jelatin temini çok kolay değildir. Gerek elde edilen hayvan gerekse elde ediliş biçimine göre çok seçici ve güvenilir olması gerekir. Ayrıca hazır aldığınız bir çok üründe jelatin kullanılmaktadır. Bu konuda da en azından sığır jelatini olmasına dikkat edin.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.