Organik Günler

Isırgan Otu Kiraz Sapı Kürü


İltihaplı eklem romatizması ve sinir sıkışması için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın önermiş olduğu kiraz sapı ve ısırgan otu kürü ile şikayetlerinizden doğal bitkisel tedavi yöntemi ile kurtulabilirsiniz.

İltihaplı eklem romatizması (romatoid artrit) hastalığı kişilerde ellerde ve ayaklarda ağrı belirtileriyle başlayan bir hastalıktır. Bir müddet sonra kişinin yaşam kalitesini düşürmekte, sosyal yaşantısına engel olmaya başlar. Öncelikle bilinmelidir ki iltihaplı eklem romatizması tedavisi olan bir hastalıktır.

Eğer kontrol edilirse ve uygun tedavi yöntemleri uygulanırsa kişi bu hastalığı vücudundan atabilir. Eğer doktorunuz size bu hastalığın tanısını koymuşsa evinizde İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği bitkisel kür ile tedaviye başlayabilirsiniz. Kiraz sapı ve ısırgan otu ile hazırlayacağınız bu kür aynı zamanda sinir sıkışması içinde kullanılır.

Kiraz Sapı ve Isırgan Otu Kürü ile Sinir Sıkışması – İltihaplı Romatizma Tedavisi

Sinir Sıkışması ve iltihaplı romatizma tedavisinde lazım olan malzemeler:

* 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı

* Bir tutam ısırgan otu

* Yarım litre klorsuz su

İltihaplı Romatizma – Sinir Sıkışması Kürü Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak yarım litre klorsuz suyu önceden kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra içerisine 25-30 adet kiraz sapını ilave edin. Kiraz saplarını ilave ettikten sonra yaklaşık 3 dakika daha kaynatın. 3 dakika dolduktan sonra yaklaşık kiraz sapı miktarı kadar bir tutam ısırgan otunu karışıma ekleyin.

Isırgan otunu da ekledikten sonra kısık ateşte 6-7 dakika daha kaynatın. 6-7 dakika sonra ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzüp içebilirsiniz.

Romatizma, Sinir Sıkışması Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırlamış olduğunuz bu kürün 1 bardağını sabah kahvaltıdan 2 saat sonra, kalan 1 bardağını ise akşam yemeğinden 2 saat önce tüketin. Toplamda bu kürü 21 gün  boyunca uygulamalısınız. Karışımı her gün taze olarak hazırlamalısınız. 21 gün dolduktan sonra hastalığın seyrine göre kürü tekrar uygulayabilirsiniz.

Kiraz sapı ısırgan kürünün hiç bir zararı yoktur. Ayrıca kiraz sapı zayıflamada da önemli bir rol oynamaktadır.

Bu küre takviye olarak sinir sıkışması probleminde ki ağrıları gidermek için ardıç yağı ile masaj yapabilirsiniz. Kullanacağınız ardıç yağının hakiki olmasına  özen gösterin. Piyasada çok fazla sahte ardıç yağı bulunmaktadır. Ağrılı bölgelerinize bir miktar ardıç yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Haftada 3-4 gün uygulayabilirsiniz.

Romatizmal hastalıklar için kullanılan ilaçların bir çoğu geçici olarak ağrıları gidermeye yöneliktir. Bu uygulayacağınız kür ise hem ağrıları giderir hemde hastalığı tamamen iyileştirmeye yönelik etki gösterir. Kürü ilk uygulamaya başladığınız hafta vücutta depolanır, ikinci hafta ise tedavi etmeye ve ağrıları gidermeye başlar.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

15 comments

 • bende sadece ANA sspa diye bir şey pozitif çıktı.
  fibromiyalji ilacı ile içilirse yan etki olurmu. sakıncası varmı

 • Bende romatoid artrit hastasiyim.bu kurun romatizmal ilaclarla bi zarari oolurmu??

 • SL lupus hastasıyım bu kür işe yararmı kortizon kullanıyorum

 • Eşimin iltihaplı romatizması var bu kürü uyguladık ama faydası olmadı

  • iltihapli romatizmanin birinci ilaci kambuca cayi komsumun iltihap degeri 1800 di iki ay icti octurdu 600 ze dusmus simdi yine devam ediyor kusburnu cayiyla yaparsaniz cok etkili ramatizma gut hastaligi cok cok faydali ben kendim devamli yaparim ailece iceriz suzdukten sonra icecegimiz caya kaya tuzu atiyorum fazla sirkelesmiyor

   • Bende de iltihaplı romtizma var. Nerede bulabiliyoruz bu kambuca çayını? Bir de kaya tuzu neden konuyor? Sirkeleşme fala anlayamadım. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim..

 • Ben ankilozan spondilit hastasıyım henüz hastalığın aktif dönemindeyim benim bu hastalığı atlatma ihtimalim varmı.şimdiden teşekkür ederim.

  • Kardeşim ben 10 yıldır ankilozon sipontatilit hastasıyım bu hastalığın dünya çapında çaresi yok bu hastalığı atlatmak gibi şansımız yok malesef inşallah bir çaresini bulan olur

 • SLE (Lupus) için de bu kür gecerlimidir. Başka tavsiyeniz olursa sevinirim. Teşekkürler.

 • Kader hanımın sorusuna ben de cevap istiyorum. Bana iki yıl önce teşhis konuldu. Ama ağrılarım çok şiddetli olmadığı için düzenli hiçbir ilaç kullanmıyorum. Egzersiz yapıyorum sürekli. Bana mr ve kan tahlili ile teşhis konuldu.

 • Kullandığımız romatizma ilaçları ile birlikte bu kürü uygularsak herhangi bir yan etkisi olur mu? Örn :kortizon v.d gibi..