Organik Günler

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü ve Cilt Maskesi

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü ve Cilt Maskesi

Sivilce oluşumunu engelleyen  ve Sivilce Lekelerine karşı kullanabileceğiniz İbrahim Saraçoğlu hocamızdan müthiş etkili kürleri ve cilt maskelerini hazırladık.  

Maden suyu ve elma sirkesi ile hazırlanan sivilce kürü, lavanta kürü ve son olarak maya maskesi

Öncelikle sivilce tedavisinde gerçekten çok etkili sonuçlar veren maden suyu + elma sirkesi kürüne bakacağız. Ardından lavanta ile hazırlanan sivilce kürü ve kuru maya ile hazırlanan cilt maskesine göz atacağız. Ayrıca tüm bu tarifler için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Genellikle ergenlik döneminde yoğun olarak görülen sivilceler her yaşımızda karşımıza çıkar ve can sıkıcı bir hale gelir. Derinin içerisinde oluşan sivilceler bir süre sonra geçse bile cilt üzerinde izler bırakabilmektedir. Peki bu lekeler nasıl önlenir? İşte İbrahim Saraçoğlu hocamızın verdiği tamamen doğal tariflerle sivilce lekeleri neden kurtulmanın yolları..

Maden Suyu ve Elma Sirkesi ile Sivilce Kürü Nasıl Hazırlanır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

İlk tarifimizde evinizde kolaylıkla bulunan malzemeler kullanılmaktadır. Maden suyu ve elma sirkesi ile hazırlayacağınız bu kür düzenli kullanım ile inanılmaz etki gösteren bir tariftir.

Malzemeler:

1 kahve fincanı maden suyu

1 kahve fincanı elma sirkesi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilce Kürü Yapılışı: 

Öncelikle tarifte kullanacağınız sirkenin doğal asetik asit bulundurmayan sirke olması önemlidir. Ev yapımı sirke olmayacak ise içeriğinde asetik asit bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Bir kasenin içerisinde maden suyu ve elma sirkesini karıştırın.

Sabah ve akşam olmak üzere gün içinde 2 defa bir pamuk yardımı ile problemli bölgenize sürün. Karışımı uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sivilceleriniz kuruyana kadar bu tarifi uygulayın. Düzenli uygulamanız daha hızlı sonuç almanız için önemli olacaktır.

Şimdi gelelim lavanta ile hazırlanan bir başka sivilce kürü tarifimize…

İbrahim Saraçoğlu Sivilce oluşumunu ve Sivilce Lekelerini Geçiren Lavanta Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

1 tutam lavanta ( 4-5 gram)

1 buçuk su bardağı su

Lavanta Kürünün Yapılışı: Lavanta kürü cilt için bir çok faydası olan bir tariftir. Cilt lekelerini giderir, sivilceleri yok eder, cilt renginizi açar ve cildinizin çok daha sağlıklı görünmesini sağlar. İlk olarak yapmanız gereken 1 buçuk su bardağı suyun içine lavantaları ilave edin. Ardından 15 dakika boyunca demlemeye bırakın. Demleme esnasında ocağın altı kısık olsun.

Lavanta ve su karışımını asla fokur fokur kaynatmayın ve 15 dakikayı aşmamasına özen gösterin. 15 dakika dolduktan hemen sonra lavantaları süzün. Ardından karışım ılık bir hale geldikten sonra içebilirsiniz. Lavanta kürünü her akşam yemeklerden 2 saat sonra 1 çay bardağı kadar içmelisiniz.

Düzenli kullanımında sivilce ve izlerinden eser kalmayacak ve cildiniz sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Lavanta kürünü her akşam taze olarak hazırlamalısınız. İçerisine şeker vb. katkı maddesi ilave etmeyin.

Lavanta kürünü 15 gün boyunca düzenli uyguladıktan sonra haftada 3-4 güne düşürebilirsiniz. Lavanta kürü sayesinde cildiniz inanılmaz sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. İstediğiniz görünüme kavuştuğunuz zaman kürü sonlandırabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilcelere Karşı Maya Maskesi

Maya maskesi az malzeme ile hazırlanan çok pratik ve etkili bir maskedir. Yalnızca bir paket kuru maya ve su maskemizi hazırlamak için yeterli olacaktır. İlk olarak bir kasenin içerisinde kuru maya ve bir miktar suyu karıştıralım. Suyu yavaş yavaş karıştırarak karışım krem kıvamına gelene kadar ekleyin.

Maskeniz ne çok sıvı nede çok katı olmalı. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı göz çevreniz haricinde tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftada 2 defa bu maskeyi uygulayarak sivilce ve cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Bitkisel – doğal yollarla hazırlanan sivilce tedavisi ve cilt lekelerine çare diğer yöntemleri, kürleri ve maskeleri bizlerle paylaşabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

5 comments

  • Maden Suyu + Elma Sirkesi Kullandm Bugun 3. Günüm Ama Bunlari Kulaandiktan Sonra Bu sferde yuzumde kucuk kirmizi kirmzi tortu gibi sivlceler ckti kullanmaya devam etmelimiyim kullanmadan once o kucuk kirmizi tortular yoktu

    • Eğer tortu olduysa sirkenizin doğal olmamasından kaynaklıdır yani sirkenizin hazır olduğundan oldu. Sirkenizin doğal olmasına dikkat edin yani ev yapımı olmalı

  • Elma sirkesi ve maden suyu kürünü uyguladıktan sonra kasedeki karışımı boşaltmıyoruz değil mi?