Organik Günler

Hurma Diyeti – Yoğurt, Yulaf, Hurma ile Zayıflama


HURMA DİYETİ ile KOLAY ZAYIFLAMA (YOĞURT + HURMA + YULAF KARIŞIMI)

Hurma sıcak iklimlerde yetişen, kökeni 8 bin yıl öncesine dayanan bir yemiştir. İçerisinde bol miktarda vitamin, mineral ve faydalı yağlar barındırması sebebiyle oldukça besleyici bir yemiştir. Kanser, kalp, kolesterol, damar sertliği gibi bir çok hastalığa karşı şifa kaynağıdır. Aynı zamanda yapılan araştırmalarda doğumu kolaylaştırdığı ve hamileler için çok faydalı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca hurmanın çok besleyici ve tok tutma özelliği sayesinde zayıflamak isteyenler tarafından hurma diyeti yapılıyor. Yazımız devamında hurma diyeti ile ilgili detaylar verilmiştir.

Hurma Faydaları Nelerdir?

  • Kanda ki şekeri düzenler.
  • Hafızaya iyi gelir.
  • Diyabet ve yüksek tansiyona karşı şifalıdır.
  • Doğum esnasında rahmin kolay açılması sağlar.
  • Lohusalık döneminde vücudun ihtiyacı olan besinleri sağlar.
  • Potasyum açısından zengin olması bebeklerin gelişimine katkı sağlar.
  • Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.
  • Kalp ve damar sağlığını korur.

Faydaları saymakla bitmeyen hurma aynı zamanda lifli yapısı sayesinde diyet yapanlarında tercihi olmaktadır. İçerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde hem vücudun ihtiyacı olan besinleri sağlar hemde çok fazla kalori almadan zayıflamada yardımcı olur. Aşırı tüketilmediğinde ve doğru besinlerle birlikte alındığında kilo vermede yardımcı olur.

HURMA DİYETİ – Tok Tutan Yoğurt Yulaf Hurma Tarifi ile Zayıflama

Yulaf protein ve karbonhidrat bakımında oldukça zengin besleyici lifli bir gıdadır. Yalnızca 1 fincan yulaf ezmesi vücudun günlük ihtiyacı olan protein ve lifin büyük bir bölümünü karşılar. Aynı zamanda karbonhidrat, kalsiyum, magnezyum, demir, sodyum ve bakır bakımından da zengindir. Yulaf içeriğinin bu kadar zengin olması sebebiyle vücudun ihtiyacı olan bir çok besini tek başına karşılamaktadır. Yoğurt ise yağ yakımında etkili bir besindir. Gereksiz yağların vücuttan atılmasını sağlayarak, kasları güçlendirir. İşte hurma diyeti ile bu 3 besleyici besin bir araya geldiğinde hem çok faydalı hemde tok tutma ve yağ yakma gibi özelleri sayesinde zayıflamaya yardımcı olacaktır. Diyet yaparken tüketmenin yanı sıra ramazan ayında sahurda tüketmek iyi bir tercih olacaktır.

Malzemeler: 3-4 tane hurma, 1 kase yoğurt, 1 fincan yulaf ezmesi

Hurmaları bıçak yardımıyla bir kaç parçaya bölün. Diğer tüm malzemeler ile bir kasede birleştirin ve karıştırın. Diyet yaparken ana öğünlerde ve ramazanda sahurda hazırladığınız bu karışımı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.