Organik Günler

Yoğurt Otundan Haşimato Kürü

Yoğurt Otundan Haşimato Kürü

İbrahim Saraçoğlu hocamız Haşimato Hastalığının Bitkisel Tedavisinde Okurlarımıza Yoğurt Otu ile Hazırlanan Kürü Öneriyor. Ayrıca bu dönemde mutlaka dere otu ve taze zencefil suyu tüketilmesi gerektiğini de vurguluyor…

HAŞİMATO NEDİR, NASIL BİR HASTALIKTIR? Son yıllarda özellikle bayanlarda sıklıkla görülen haşimato hastalığı tiroid hücrelerine karşı vücudun siper aldığı ve saldırdığı bir hastalıktır. Ottoimmun hastalıklar arasında yer alan haşimatoda vücut kendi organını (tiroidi) yabancı görerek ona saldırır.

Makalemizde; hastalığa bitkisel çare olarak yoğurt otu bitkisi ile hazırlanan kürün yapımını ve nasıl uygulanması gerektiğini anlatacağız. Kür tarifi için Sayın Saraçoğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Haşimato Tedavisinde Dere otu, Zencefil Suyu Tüketimi ve Yoğurt Otu Kürü Önemli Bir Yere Sahip (İbrahim Saraçoğlu Tavsiyesidir)

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu doğal kür sayesinde hastalığınızı vücudunuzdan atabilirsiniz. Saraçoğlu haşimato hastaları için ilk olarak dereotunu ve zencefil suyunu bol tüketmeleri gerektiğini söylüyor. İkinci olarak ise yoğurt otu ile hazırlayacakları kürü mutlaka uygulamaları gerektiğini öneriyor.

Haşimato Hastalığı Neden Olur, Sebepleri Nelerdir?

Özellikle bayanların bu hastalıkla karşılaşmasının sebebini ise son yıllarda zayıflamak için piyasada satılan doğal olmayan hapların ve yöntemlerin haşimatoyu tetiklediğini belirtiyor. Çin’den gelen bir zayıflama kapsülünü kullanan bayanlarda %80 oranında haşimato hastalığının tespit edildiğini de vurguluyor. Bu tür doğal olmayan ilaç ve kapsülleri kesinlikle önermiyor, zayıflamanın en önemli yolunun az yemek olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Eğer zayıflamaya yardımcı bir kür uygulamak isterseniz yine Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın zayıflama kürü sayesinde doğal yöntemlerde ayda 2 kiloya kadar kilo verebilirsiniz.

Yoğurt Otu İle Haşimato Kürü Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

  • 1 tutam (5-6 gram) yoğurt otu
  • 1 su bardağı klorsuz su

Haşimato Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırlanışı: 1 bardak su ile 1 tutam yoğurt otu birlikte kaynatılır. Yaklaşık 5 dakika kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır ve ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Süzülüp hazırlanmış yoğurt otu çayının ilk olarak bir kısmını gargara yaparak uygulayın. Kalan kısmı ise için. Bu uygulama şekli ile her akşam olmak üzere 1 ay boyunca bu kürü devam ettirin.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu kürün düzenli kullanımında %60 oranında olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Eğer siz de haşimato hastalığından şikayetçiyseniz yaşıyorsanız bir an önce uzman kontrolünde kürü uygulamanızı tavsiye ederiz. Ek olarak dereotu, taze yaş zencefil suyunu ve ebegümeci’nin de tiroid hastalıklarında faydalı olduğunu hatırlatmak isteriz. Yapanların yorum ve düşüncelerinizi bekliyoruz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

2 comments

  • Ben yaklaşık 6 aydır tesadüfen öğrenmiş olduğum haşhimato hastalığım için tiroid ilacı kullanıyorum. 2 ayda Dr kontorlüm oluyor ve ilacım genelde 75-50 mg. Doktoruma ilaç ile birlikte Dereotu kullancağımı söyledim ancak doğru düzgün birşey söylemedi kullan veya kullanma gibi. Şimdi ben bu yoğurt otunu Dereotunu kullanıp ilacı bıraksam olurmu ki bir de doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum.