Organik Günler

Gribe ve Nezleye Bal Zencefil Limon Kürü

zencefil limon bal

Öksürük, grip ve nezle gibi hastalıklara karşı koruyucu kalkan olan bal zencefil limon kürü tam bir şifa kaynağı…

Organik Günler – Yurt dışında bir çok uzman tarafından şiddetle önerilen bir karışımdır. Özellikle kış aylarında hasta olan veya olmayan herkesin yapması için tavsiye edilir. Hiç bir zararı veya yan etkisi yoktur.

Tam bir doğal takviye ve koruyu kalkandır. Grip, nezle, öksürük, mide üşütmeleri, soğuk algınlığı ve vücut direncinin düşmesine karşı mutlak suretli bu kür tüketilmelidir.

Evimizde sürekli bulunan 3 malzeme ile kolaylıkla hazırlanabilmesi ve virüs salgınlarının arttığı kış günlerinde doğal antibiyotik takviyesi – koruyucu kalkan olması sebebiyle fazla rağbet gören popüler bir karışımdır. İşte bal zencefil ve limon ile hazırlanan mucize karışımın faydaları;

Bal zencefil Limon Karışımı (KIŞ KÜRÜ) Neye iyi gelir – Faydaları nelerdir?

Salgın hastalıkların fazla olduğu dönemlerde (özellikle sonbahar ve kış aylarında)bal zencefil limon kürü tüketirseniz hasta olma riskinizi azaltabilirsiniz.

Öksürük tedavisinde kullanabilirsiniz, öksürüğü azaltır ve keser.

Mide bulantılarına ve üşütmelere karşı tedavi edicidir.

Nezle ve gribe çok iyi gelir.

Vücudun direncini artırır.

Virüsleri öldürür, vücudu virüslere karşı korur.

Kış Kürü Yapılışı için Gereken Malzemeler;

* Orta boy 1 adet taze zencefil

* Yeterli miktarda doğal bal (maddi imkanınız yeterli ise mutlaka kara kovan balı tercih edin. Yoksa güvenilir bir yerden doğal bal da alabilirsiniz.)

* Orta boy 1 adet limon

* Orta boy kavanoz

* İsteğe göre 1 adet çubuk tarçın

BAL ZENCEFİL LİMON KÜRÜ (Kış Kürünün Yapılışı)

Zencefilin kabuklarını soyduktan sonra ince ince dilimliyoruz. Dilimlenen zencefil kavanozun en altına yerleştirilir ve üzerine jülyen şekilde dilimlenen limon ilave edilir. Limonu ekledikten sonra üzerine bal da ilave edilerek kavanozun kapağı sağlam bir şekilde kapatılır ve buz dolabına koyulur. Arzuya göre kavanozun içine 1 adet çubuk tarçın da eklenebilir.

En az 24 saat geçtikten sonra kür hazır olacaktır. Ne kadar fazla beklese o kadar güzel olur. Bal zencefil limon kürü buzdolabında ortalama 2 ay muhafaza edilebilir.

İsterseniz tek başına her gün tüketilebilir. İsterseniz de çaya karıştırarak tüketebilirsiniz. Zencefil limon bal kürü dolabınızda her zaman hazır olursa hem çayınızı tatlandırmak için hem de boğazınızı yumuşatmak ve salgınlara karşı sürekli korunmak için tek başına tüketebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

10 comments