Organik Günler

Gizli Şekere Sinirli Ot Kürü ve Susam Yağı

Gizli Şekere Sinirli Ot Kürü ve Susam Yağı

Şeker hastalığının sinsisi olarak bilinen gizli şeker insan hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Gizli şeker için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tarifini vermiş olduğu sinirli ot kürü ve susam yağı tam bir şifa kaynağı..

Gizli şeker hastalığı nedir? Gizli şeker için hangi bitkisel kürler uygulanır? Bu yazımızda gizli şeker hastalığı ve bitkisel tedavi yöntemlerini siz değerli okurlarımız için paylaştık. Sinirli ot bitkisi ile gelen mucize ve takviye olarak susam yağı kullanımı detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Gizli Şekere Karşı Sinirli Ot Kürü Nasıl Hazırlanır?

Gizli şeker hastalığı tedavisinde sinirli ot bitkisinin faydaları Saraçoğlu’nun pek çok programında belirtilmiştir. Buna takviye olarak susam yağının da gizli şekere faydası bilinir. Öncelikle sinirli ot kürüne bakalım…

Malzemeler:

1 tutam sinirli ot

1 su bardağı klorsuz su

Sinirli Ot Kürü Nasıl Kullanılır? (İbrahim Saraçoğlu Önerisidir.)

Önceden kaynattığınız 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine 1 tutam sinirli ot ilave edin. Yaklaşık 3 dakika daha kaynatmaya devam edin. Ardından ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzebilirsiniz. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra ılık bir şekilde tüketebilirsiniz. Her gün taze olarak hazırlamalısınız. Gizli şeker için sinirli ot kürü dışında takviye olarak İbrahim Saraçoğlu hocamız tarafından susam yağı tavsiye edilmektedir.

Gizli Şeker İçin Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Sinirli ot kürüne ek olarak gizli şeker hastalarının kullanması gereken bir diğer takviye ise susam yağıdır. Susam yağı gizli şekere çok iyi gelen bir takviyedir. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli nokta susam yağının ölçülerine göre kullanılması gerektiğidir.

Susam yağını gün içinde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere aç karnına tüketmelisiniz. Gizli şekeri tedavi etmenin yanı sıra kan şekerini kontrol eder, yüksek kolesterolü önler ve yüksek trigliseride karşı faydalıdır.

Gizli Şeker Nasıl Önlenir?

Sağlıklı ve dengeli beslenme gizli şekeri önler.

Sigara tüketiminin bırakılması hastalığın önlenmesinde önemlidir.

Düzenli spor yapmak önemlidir.

Kilo kontrolünü sağlamak hastalığı önleyicidir.

Gizli Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Adından da anlaşıldığı gibi gizli şeker hastalığı sinsi bir hastalıktır. Çoğunlukla hastalığa yakalanan kişiler şeker hastalığına yakalandığının farkında bile olmazlar. Normal şeker hastalığına göre toplumda görülme oranı %20-25 oranında daha fazladır.

Gizli şeker hastalığının belirtileri doygunluğun kısa sürmesi, acıkmadan kaynaklanan ataklar ve kilo almaya başlamadır. Gizli şeker hastalığının en önemli sonuçları da başka hastalıklara sebep olmasıdır. Özellikle kalp ve damar hastalıkları yaşanmasına gizli şeker sebep olabilmektedir.

Gizli Şeker Kimlerde Görülür?

Çoğunlukla 45 yaş üstüne kişilerde karşılaşılan bir sorundur. Aşırı kilolular, alkol kullananlar, yüksek tansiyon hastaları gizli şekerin davetiyecisi konumundadır. Ayrıca 4,5 kilogramın üzerinde bebek doğuran annelerde de gizli şeker olma riski fazladır.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment