Organik Günler

Ev Yapımı Limonlu Doğal Limonata Nasıl Yapılır?

DOĞAL LİMONATA TARİFİ

EV YAPIMI LİMONATA TARİFİ

Bilhassa sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan bir çok çeşidi yapılan limonata özellikle de serinletmesi ve tansiyonu düşürmesi ile bir çok fayda sağlıyor. Dışarıda satılan katkılı limonata sularının yerine evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz üstelik mide bulantısı yaşayan hamile bayanlara da iyi gelebilecek limonata tarifi hazırladık.

Ev Yapımı Zencefilli Limonata Tarifi

Malzemeler: 5 tane orta boy limon, 1 çay fincanı toz şeker (eğer şekeri fazla gelirse bir miktar soda ilave edebilirsiniz.), Taze zencefil (ceviz kadar), 10-15 dal taze nane, 2 litre içme suyu

Zencefilli Limonata Hazırlanışı: İlk olarak taze zencefili rendeleyin. Ardından taze nane ile birlikte içme suyunun içerisine ekleyin ve aromanın suya iyice karışması için 1 gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün 5 adet orta boy limonu sıkın ve bir miktar sıcak suda erittiğiniz şekeri karışıma ilave edin.

Dilerseniz içerisinde bulunan nane ve zencefili süzerek karışımdan ayırabilirsiniz. Nane bekledikçe siyahlaşacaktır ve kötü bir görüntü olabilir. Zencefil parçalarının da içerken ağza gelmesi pek hoş olmamaktadır. Bu sebeple süzmeniz daha iyi olacaktır. Dilerseniz bir miktar portakal veya limon kabuğunu da limonatanıza ekleyebilirsiniz.

Limonatanın doğal olmasının yanı sıra ayrıca önemli faydaları da vardır. Zencefil sindirimi kolaylaştıran bir bitkidir. Limon ise özellikle yaz aylarında düşen tansiyonu toparlar ve içerisinde bulunan C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Misafirlerinize ikram edebileceğiniz çok lezzetli ve doğal bir içecek olan limonatayı kültürümüzden uzaklaştırmayalım, bol bol yaparak ikram edelim.. sağlıcakla.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.