Organik Günler

Ev Yapımı Bu Krem İltihaplı Sivilceleri Yok Ediyor


İltihaplı sivilceler çoğu zaman karşılaştığımız sivilcelerin aksine; daha iti, daha kızarık, irinli ve kötü iz bırakan tiptedir. Ne yazık ki, iltihaplı sivilceler birçok cilt tipinde sıklıkla görülen bir cilt problemidir ve bundan kurtulabilmeniz için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler var.

Genellikle bu tip sivilcelerin tedavisi için doktorlar eczanelerde hazırlanılması istedikleri krem, jel, losyon veya farklı olarak hap gibi ilaçları tercih ederler. Hepimiz biliyoruz ki, iltihaplı sivilceler cildimizde derin izler bırakır ve ilgilenilmediği takdirde süreç uzayıp canınızı sıkabilir.

Sizlere doğal ve de etkili bir tarif sunuyoruz. Evinizde yapabileceğiniz bu tarif; cildinizin daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayacak.

İltihaplı Sivilcelerden Kurtulmak İçin Jel Üretimi

Bu türlü sivilcelerin tedavi edilmesinde bal, aloe vera ve limon sıklıkla kullanılır. Cilt bakımında bu tarif oldukça yararlıdır.

Bu tarif sayesinde iltihaplı sivilcelerin oluşması engellenerek kuruması sağlanır. Böylelikle yara izi kalmadan probleminiz çözülür.

Her cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Kullanacağınız jelimsi tarif sayesinde sivilcelerinizden kurtulmanın yanı sıra cildinizin parlak ve güzel olacak.

Malzemeler
1 çay kaşığı bal
1 yemek kaşığı aloe vera
Yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri bir kâse içerisine koyup güzelce karıştırın ve ardından karışımı bir cam kap içerisine alıp saklayın. Bu jeli 1 ay buzdolabında ya da serin yerlerde iki üç gün muhafaza edebilirsiniz.

Uygulanışı
Cildinizi güzelce temizleyin. Pamuk yardımıyla jeli sivilcelerinizin olduğu yerlere uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü güzelce yıkayın. Son olarak cildinize nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.


-------- Sponsorlu --------

Hatun Medya