Organik Günler

Elma Sirkesi Ilık Su ve Bal ile Zayıflama Karışımı

Elma Sirkesi Ilık Su ve Bal ile Zayıflama Karışımı

Elma sirkesi, bal ve ılık su bir araya geldiklerinde hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı oluyor. Her birinin ayrı ayrı özellikleri sayesinde bu 3’lü karışım metabolizmayı hızlandırıyor, tok tutuyor ve yağ yakımını hızlandırıyor.

ELMA SİRKESİ, BAL ve ILIK SUYU KARIŞTIRARAK ZAYIFLAMA KÜRÜ HAZIRLAYIN

Elma Sirkesinin Zayıflama Üzerindeki Etkisi: Elma sirkesi bir çok diyet listelerinde bulunan zayıflama üzerinde önemli etkileri olan bir besindir. Elma sirkesinin en önemli özelliği içerisinde bulunan meyve asitlerinin metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını kolaylaştırmasıdır. Ayrıca elma sirkesi vücutta yağ tutulmasını da önler.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta bu kürü uygularken kullanacağınız sirkenin doğal sirke olmasıdır. Çünkü hazır olarak satılan sirkeler içerisinde bir takım kimyasal maddeler barındırması sebebiyle zayıflama üzerinde ki etkisini azaltmaktadır. Bal Zayıflatırmı: Bu karışımda balın en önemli faydası iştahı kesme özelliğidir. Bal iştahı keserek zayıflamada yardımcı bir rol oynar. Aynı zamanda kan şekerini de düzenleyici özelliği vardır. Suyun zayıflamaya etkisi: Su vücutta biriken ödemin atılmasını kolaylaştırır. Zayıflamak için en büyük etkenlerden biri su‘dur. Ancak bu suyun soğuk olmaması lazım. Ilık su olmasına dikkat edin. Ilık su ayrıca vücuttaki yağların erimesini ve dışarı atılmasını da kolaylaştırır.

Bal Su Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 1 bardak ılık su, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı bal

HAZIRLANIŞI: 1 bardak ılık suyun içerisine sirke ve balı karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu kürü günde 3 öğün yemeklerden 25-30 dakika önce aç karnına yavaşça için. Hazırladığınız bu kürü 3 hafta boyunca düzenli olarak uygulayın. Bu kür sayesinde göbek, bel ve basen bölgelerinizde ki yağların eridiğini ve kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ayrıca bu kürü uygularken günlük yapacağınız yarım saatlik yürüyüş çok daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Elma sirkesi ve bal karışımı bu kürün zayıflamanın yanı sıra sağlık açısından da bir çok faydası vardır.

Ballı Sirkeli Ilık Su Karışımının Faydaları

* Kilo verme, göbek eritme ve yağları yakma üzerinde etkisi fazladır.
* Gaz şişkinliğine karşı iyi gelir.
* Kabızlığa karşı iyi gelir. Kabızlığı giderir.
* Yara olan bölgelerin iyileşmesini kolaylaştırır.

* Sivilceleri hızlıca geçirir.
* Varis problemi yaşayanlar için tavsiye edilir. Varisli bölgeye bir havlu yardımıyla sarılarak uygulanır.
* Elma sirkesi diş beyazlatmada çok etkilidir. Diş fırçanızı elma sirkesine batırın ve dişlerini o şekilde fırçalayın. Kısa zamanda beyazladığını göreceksiniz.

Zayıflama kürünü yapanlar mutlaka yorumlarını yazsınlar. Sağlıcakla Kalın. Organik Günler Gönüllüsü


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

15 comments

  • Buna bizim kültürümüzde ” SİRKENCEBUN ” denir. Bunu niye belirtmediniz ? Hacı Paşanın eseri ” Müntehab-ı şifa ” da detaylı kullanım bilgileri vardır .

  • Her öğünde ayrı mi hazirlayip icicez yoksa sabah hazirladigimiz kürümü 3 öğünde icicez

  • Sirken cebun Hazreti Mevla’na Mesnevi’de bu içecekten bahsediyor.Soğuk ya da sıcak içebilirsiniz.Ayrıca, aç karnına içen zayıflar.Tok karnına içenler kilo alırmış Allah’ın izni ile,

  • Her ogün için ayrı mı hazırlayacağız yoksa 1 bardağı üçe mı bolecegiz cevap verirseniz sevinirim

  • Her.öğün için yemeklerden önce 1 bardak denmiş her seferinde yeni hazırlanmali bence ne var ki zaten hazırlamakta kolay bişey deneyeceğim bakalım…

  • HEMEN YARIN SABAH BAŞLIYORUM ÜÇ ÖGÜN VE ÇOK KOLAY ÇOK SAGOLUN

  • Bu denilenler güzelde tamam faydali ama ynede zayiflamak için az yemeli sirke aciktryo bunu deneyen kaç kişi daha da fazla kilo aldi

    • Emziren annelerin birşey kullanması tavsiye edilmiyor çünkü bunlar süte karıştığı için çocukta zayifliyormus

  • Arkadaslar piyasada satılan kimyasal içeriklerle hazırlanmis sirkeylemi yapıcaz yada çakma glikozlu ballamı? Elbette hayır piyasada tek bir sirke markası var ” afia” sirke helal sertifikalı gimdesten harika bir lezzeti ve görüntüsü var