Organik Günler

Elma Çayı ile Zayıflama ve Faydaları

Elma Çayı ile Zayıflama ve Faydaları

Kabuklu Elma Her Derde Deva! Elmayı kabukları ile beraber tüketin. Elmanın sadece kendisi değil, kabuğu da tam bir şifa deposudur. Elmanın kabuğunda bulunan Triterpenoids isimli maddenin cilt için de çok faydası var.

ZAYIFLAMAK İÇİN ELMA ÇAYI: Elma zayıflamada oldukça kullanılan bir meyvedir. Zayıflamanın yanı sıra sağlığımız açısından faydaları oldukça fazladır. Elma ile hazırlanan zayıflama çayımıza geçmeden önce elmanın faydalarına şöyle bir göz atalım:

Elma ve Elma Çayının Faydaları:

* Kolesterolü düşürücü özelliği vardır.
* Yüksek tansiyonu düşürür.

* Uykusuzluk problemine karşı iyi gelmektedir.
* Kan şekerini düşürür.

* Romatizma ve gut hastalığına karşı bitkisel bir tedavi olarak kullanılır.
* Elma bağışıklık sistemini güçlendirir.

* Kötü kolesterolü düşürücüdür.
* Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır bu sayede zayıflamaya yardımcı olur.

CİLT İÇİN ELMA KABUĞU: Elmayı kabuklarıyla beraber rendeleyerek cildinize sürün, 20 dakika bu şekilde bekleterek durulayın. Cilt güzelliği için mucizevi bir maskedir.
Ayrıca elma kabuğu öksürük için de çok etkilidir. Elmayı kabukları ile birlikte kaynatarak içerseniz, balgamı söker, göğsünüzü yumuşatır ve öksürüğü keser.

Hastalıklara, Öksürüğe Karşı Elma Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır?

1 adet elmanın kabuklarını soyalım ve varsa çekirdekleri ile beraber demliğe koyalım. Üzerine biraz ıhlamur, karanfil, çubuk tarçın ve limon da ekleyelim. Bunları kaynatarak demlenmesini sağlayalım. Dilerseniz bal ile tatlandırabilirsiniz. Hem hastalıklara, öksürüğe karşı hem de sağlık için zayıflamak için elma kabuğu çayını tüketebilirsiniz.

Zayıflatıcı Limonlu Tarçınlı Elma Çayı Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 2 tane elma, 2 tane çubuk tarçın, 1 tane limon, 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 tatlı kaşığı tane karabiber, 2 litre su

Hazırlanışı: Öncelikle elmaları ve limonu güzelce yıkayın. Ardından parçalara ayırın çekirdekleri ile birlikte bir tencerenin içerisine koyun.

Tarçın, karanfil, karabiber ve 2 litre suyu da tencerenin içerisine koyun. Tencereyi ocağa alın ve elmalar yumuşayana kadar kaynatın. Elmalar yumuşadıktan sonra ocağın altını kapatın.

Hazırlamış olduğunuz karışımı süzerek tüketebilirsiniz.

Gün içinde 3 defa öğünlerden 10 dakika kadar önce tüketmelisiniz. Elma çayını sıcak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Yemeklerden yaklaşık 10 dakika kadar önce gün içinde 3 defa ve 1 hafta olmak üzere bu çayı uygulamalısınız. Elma çayı sayesinde metabolizmanın hızlanacak ve zayıflamaya katkı sağlayacaktır. Bu çayı tüketirken ne kadar hareketli olursanız o kadar kolay ve etkili bir sonuç alacaksınız. Düzenli bir yürüyüş ve elma çayı sayesinde 1 haftada 3-4 kiloya kadar vermeniz mümkün olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

3 comments