Organik Günler

Çörek Otu Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağı Hakkında Bilgi

Çörek otu yağı nedir, nasıl yapılır?

Öğütülmüş Çörek otu tohumunun bir şişe içerisinde zeytinyağı ile karıştırılarak bir takım işlemden geçirilmesi sonucunda elde edilen yağa çörek otu yağı denir. Sağlık açısından yüzlerce hastalığa karşı şifalı bir yağdır. Özellikle saç bakımı için çörek otu yağı sıkça tercih edilir. Vereceğimiz tarif ile evde kendi çörek otu yağınızı elde edebileceğiniz gibi, aktarlardan da rahatlıkla doğal organik çörek otu yağı satın alabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nasıl Elde Edilir?

Evde çörek otu yağının yapılışı: 2 kaşık çörek otu tohumu, bir miktar zeytinyağı ve 200 ml lik cam şurup şişesi (eczanelerden bulabilirsiniz veya istediğiniz bir cam şişeyi de kullanabilirsiniz.)

? Çörek otu tohumlarını şişenin içine attıktan sonra üzerine zeytinyağı ile dolduruyoruz. bu şekilde yaklaşık 1 hafta kadar bekletiyoruz. gün içerisinde arada sırada (3-4 kez) karıştırmayı unutmayın.

1 hafta sonunda ev yapımı çörek otu yağımız hazır olacaktır. Not: Aktarlardan çörek otu tohumunu öğütülmüş almak yerine, evde kendiniz de öğütme işlemini robot veya havan yardımıyla yapabilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı ve etkili olacaktır.

Çörek Otu Yağı Faydaları;

* Baş ağrısını giderir,
* Saçların dökülmesini engeller,
* Cilt bakımında ve yaraların tedavisinde kullanılır,
* Bağışıklık sistemini güçlendiricidir,

* Öksürük, astım, bronşit gibi hastalıklara karşı çörek otu yağı çok faydalıdır,
* Grip, nezle soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır,
* Kronik yorgunluklara, kas ağrılarına karşı kullanılır ayrıca kansere karşı korur.

* Çörek otunun ve elde ettiğimiz çörek otu yağının yukarıda saydığımız faydaları haricinde bilinen ve bilinmeyen yüzlerce faydası bulunur. Mucize baharat olarak tanımlanır. Hemen hemen her rahatsızlığa karşı faydası olduğuna inanılır.

Kansere Karşı Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Uzmanlar her seferinde hastalara çörek otu yağını öneriyor.  Çörek otu yağının kanserin her türlüsüne karşı faydalı olduğunu dile getiren uzmanlar, “Cilt, karaciğer, kolon, beyin, rahim, meme, kemik, mide, prostat, pankreas ve mide kanserlerinden korunmanın en iyi yolu çörek otu yağı kullanımından geçiyor”.

* Çünkü çörek otu kanser hücrelerinin oluşumunu engelliyor ve var olan kanser hücrelerine karşı da savaşıyor. Uzmanlar özellikle çörek otu yağının bal ile karıştırılarak tüketilmesini tavsiye ediyor. Çörek otu bal karışımı hakkında detaylı bilgi için Doğal Kanser İlacı Çörek Otu Bal Karışımı konulu makalemizi okumayı unutmayın.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

10 comments

 • Çörek otu yağının nasıl kullanılacağını yazmayı unutmuşsunuz bilginize

  • 1 çay kaşığı…iyi bir bal var ise..bir tatlı kaşığı bal ile..kullanın…hasta olmayan insanlarda kullanabilir…ben çörek otu yağını bir çay kaşığı alıp..hemen arkasına..iki çay kaşığı kestane balı alıyorum..kestane balı biraz acımtraktır..kesinlikle..fazla kullanmayın..yemek kaşığı ile yerseniz..veya kahvaltıda reçel gibi tüketirseniz..tansiyonu 5 veya 6 ya düşürür…kestane balı..mide için..astım için..çok şifalı..

 • tıp 2 seker hastasıyım her saba ac karnına 1 tatlı kasıgı ve aksam yemekten once 1 tatlı kasıgı olmak uzere 2cay kasıgı ıcıyorum sonuc mukemmeldustu yaglanma

  ve kullandıgınız haplar veya alkoldolaysıyle olusan karacıger yaglanması ıcın saracogl hocanın lımon maydonoz kurunu kullanıyorum 1 ay ıcersınde 97 den 38 dustu kesın bır mucıze
  bılgı paylastıkca cogalır sorunuz var ıse e maıl yollayınız gecmıs olsun

 • Ben ureticiyim corek otu yagi zeytin yagiyla yapilmaz direkmen çörek otu tohumu soğuk pires yöntemiyle cekilir ve yagi cikarilir saf olarak.

  • Çörekotu yağı satın alabiliyor muyuz? Memleketimiz neresi? Yani nerede yetiştiriyorsunuz? Satın Alma imkanları
   ..? İyi geceler.

 • Ben soguk pres sıkım çörekotu yağı aldım sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı içmeye başladım .zayıflattığını söylediler .