Organik Günler

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kireçlenme Kürü

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kireçlenme Kürü

Özellikle kireçlenme problemi olanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu derin yırtıklı çınar yaprağından elde edilen kürü önerdi. İşte çınar yaprağı ile kireçlenme kürü…

İbrahim Saraçoğlu’nun çınar ağacının kurutulmuş yapraklarından hazırlamış ve önermiş olduğu; çınar yaprağı kürü kireçlenme problemi olanlar için oldukça fayda sağlıyor. Çınar ağacının yapraklarından elde edilmiş bu kür beyinde oluşan kireçlenmelerde dahil olmak üzere vücudumuzun her bölgesinde oluşan kireçlenmelere karşı oldukça fayda sağlıyor.

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

1 su bardağı su (klorsuz)

1 buçuk yemek kaşığı kurumuş ufaltılmış çınar yaprağı (derin yırtıklı çınar yaprağı)

Hazırlanışı: İlk olarak 1 su bardağı suyu kaynatıyoruz. Ardından 1 buçuk yemek kaşığı kurutulmuş çınar yapraklarını suyun içine ilave edelim. Tam olarak 1 dakika birlikte kaynatın. Ardından ılıması için bir süre bekleyin. Ilık hale geldikten sonra süzme işlemini gerçekleştirin. Çınar yaprağı kürünüz hazır hale gelmiştir.

Çınar yaprağı kürü nasıl uygulanır?

Uygulanışı: Hazırlamış olduğunuz bu kürü sabah ve öğlen öğünleri ile öğlen ve akşam öğünleri arasında olmak üzere günde 2 defa toplam 2 bardak olarak tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun kireçlenmeye karşı önermiş olduğu bu kürü 15 gün boyunca uyguladıktan sonra 3 gün ara vererek tekrar bir 15 gün uygulamanız tavsiye edilmektedir.

İpucu: Çınar yaprağı ile uygulayacak olduğunuz bu kürü her seferinde taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca kaynatam süresinin 1 dakikayı geçmemesi gerektiğiniz unutmayalım. Öğünlerin arasında ise aç olduğunuz zamanlarda tüketmeye dikkat edelim.

Çınar Yaprağının Faydaları

En önemli faydası eklemlerde oluşan kireçlenmelere karşı oldukça faydalı bir bitkidir.

Yanık olan bölgelere sürüldüğünden tedavi edici özelliği vardır.

Çınar yaprağının vücutta ki ödemi atma ve şişlikleri yok etme özelliği vardır.

Sedef hastalığında tedavi edici özelliği vardır.

Kepek problemleri olanlar  için önerilmektedir. Ayrıca saçları güçlendirici etkisi de vardır.

Vajinal akıntıların önlenmesine fayda sağlamaktadır.

Romatizmal hastalıklarda tedavi edici etkisi vardır.

Sara hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Yılan zehrine karşı çınar ağacı meyvesi tavsiye edilmektedir.

Boyun, bel ve omuz fıtıklarında karşı faydalıdır.

Diş ağrılarınız azaltarak diş etlerine fayda sağlamaktadır.

Çınar Yaprağı Kürü Kullandım Diyenler?

Özellikle omuz, bel, diz ve boyun bölgelerinde oluşan kireçlenme bir çoğumuzun sorunu haline gelebiliyor.  Erken önlem alınmadığında ise tedavisi daha zor bir hale gelebiliyor. Kireçlenme sorunu yaşayanlar ve çınar yaprağı kürü uygulayan siz okurlarımızda yorumlarınızı bekliyoruz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

15 comments

 • merhaba,

  bilindiği üzere birçok çınar türü var. her çınar yaprağı oluyor mu. yaşadığım bölgede 5 girintili üzüm yaprağına benzer yaprağı olan çınarlar mevcut. bunları da kullanabiliyor muyuz

 • Sizin ürününüzü aldım ama kullanım süresi ne kadardir

 • 2 aydır sürekli kullanmaktayım vücudumda oldukca kireçlemeler vardı yaşım 59 sürekli gençlerle halı sağasında supor yapardım her maçtan sonra ağrılardan duramazdım oldukca eklemlerimin sancısından çok acı çekerdim spor yapamaz haldeydim 1 yıldır bıraktım. Yurt dışında belçikadayım charleroi türkiyeye geldiğimde aktarlarda aradım ve buldum 2 ay kullanmakyım kendimde çok farklılık oldu şimdi tekrar gençlerle halı sağasında oynamaya başladım. Teşekkürler saraçoğlu bey efendiye . Allah ondan razı olsun.

  • BU KÜRÜ YILDA BİR KEZ 30 GÜN UYGULAMANIZ LAZIM, 2 AY DEĞİL, LÜTFEN DİKKATLİ OLUN.

 • Sizden aldığım çınar yaprağı küflü çıktı,mersinde yaşıyorum bursa yüksek yaylalarda yetişen cinaryapragini kullanabilirmiyim

 • Super bir kur tavsiye ederim. Yuce Allaha sukurler olsun. Sn saracoglundan allah razi olsun en gucendigim bilim adami

 • Agactaki yeşil yaprak mı yoksa ağaçta kuruyan yaprak mı gerek

  • Makbule hanım kurumuş yaprakları toplayın..ben toplamdım ve denedim ALLAH ıma şükür çok faydasını gördüm sabah akşam aç karınına içtim çınar yapragı suyunu ..

   • Kuru aynen uyguladim ayak bilegimdeki eklem kireclenmesinden merdivendem duz inemiyordum cok faydasini gordum 15 gunde agrim gecti saracoglu hocama minnettarim varolsun Allahim ilmini artirsin

 • Çınar yaprağını nasıl bulabiliriz. Bildiğiniz satış yapan yer veya site varmı ? Cevap verirseniz çok sevinirim.

 • Çınar yaprağının toplanma zamanı veya mevsimi var mı? Her mevsimdeki çınar yaprağı kullanılır mı bilen varsa yazarsa memnun olurum