Organik Günler

Brokoli Diyabetin Hasarlarını Önlüyor


Uzmanlar Açıkladı: Brokoli Diyabetin Zararlarını Bitiriyor!

BROKOLİ FAYDALARI – DİYABET HASTALARINA BROKOLİ TAVSİYESİ

Brokoli en sevilen sebze olmasa da, vücut sağlığına katkısı ve şifa dolu bu faydaları göz ardı edilemez. En son yapılan araştırmalara göre, brokoli içerdiği bileşen “sülforofan” ile diyabetin vücudunuza verdiği hasarları tersine döndürebiliyor. Tedavi edilmeyen diyabet kan ve beyin damarları da dahil tüm sisteme zarar verebilir ki bu da ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Diyabet Avrupa’nın yaklaşık %5’lik kısmını etkilemektedir. Bu hastalığın üç şekli vardır:

1.Pankreasın yeterli insülin üretememesiyle sonuçlanır.

2.İnsüline normal tepki vermeyen hücrelere yol açar.

3.Hamileliğe bağlı şeker hastalığına yol açar bu da daha önceden diyabet sorunu olmayan kadınları etkiler.

Birinci tip diyabeti olan hastaların bir doktora danışmadan kendilerini doğal yöntemlerle tedavi etmeye çalışmamaları gerekir. Doğal yolları denemeden önce, 7 günlük karaciğer dinlendirmesini tavsiye edilir. Çünkü bunu yapmak tedavi yönteminin etkilerini arttıracaktır.

BROKOLİ İLE DİYABET KÜRÜ

Birinci tip diyabeti olan birçok hasta Amerikalı Doktor Anderson’un öne sürdüğü diyet listesiyle çok daha iyi duruma geldiler. 21 gün süren bu diyette, sabahları 300-500 gram brokoliyi bir litre suda beş dakika boyunca kaynatmalısınız. Sonra da kahvaltıdan önce yarısını içmelisiniz.

Öğlen, brokoliyi bir çay kaşığı tarçınla tüketmeniz öneriliyor. Diyet süresince, glikoliz diye adlandırılan bir süreçten geçeceksiniz. Bu süreçte vücudunuzdaki kan şeker seviyenizde önemli ölçüde azalma olacak.

Geleneksel tıpta 50’den fazla bitki diyabet hastalığının potansiyel çareleri olarak bilinir. Brokoli ve dalak otu da bu bitkiler arasında en popülerler olanlardandır. Ara sıra bu bitkileri tüketmek hastalığı tedavi etmenin yanında, kan şekeri değerinizi de düşürür.

MUTLAKA PAYLAŞ, ARKADAŞLARIMIZ DA FAYDALANSIN.sağlıcakla.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.