Organik Günler

Benekli Hiltan Otu ile Vitiligo Tedavisi

Benekli Hiltan Otu ile Vitiligo Tedavisi

Vitiligo hastalığının çaresi benekli hiltan otunda bulundu.

VİTİLİGO HASTALIĞI NEDİR? Vitiligo bir çeşit deri hastalığıdır. Vücutta ki pigment kaybından kaynaklanarak deride beyaz lekeler olarak kendini gösterir. Tüm vücutta görülebileceği gibi genellikle el, ayak, dudak, yüz ve genital bölgede görülen bir hastalıktır.

Vitiligo rahatsızlığı her 100 kişiden 1’inde görülebilen yaygın bir hastalıktır. Hastalığın başlangıç belirtileri genellikle 20 yaşından önce kendini gösterir. Vitiligo hastalığı görülen kişilerin %5 ‘inin ailelerinde de bu hastalık görülmüştür. Derideki beyaz leke oluşumunun dışında genellikle başka bir etkisi olmayan bir rahatsızlıktır. Fakat bazı tiroid hastalarında sonradan vitiligo hastalığı da oluşabilmektedir.

Vitiligo Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Vitiligo pigment kaybından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Vücudun çeşitli bölümlerinde pigment eksikliği farklılık gösterebilir. Bundan dolayı her bölge beyazın farklı tonlarında olabilmektedir. Hastalıkta bir süre hızla deride beyazlama görülür ve durana kadar devam eder. Beyazlama durduktan sonra bir süre hiç değişim göstermeyebilir veya sonsuza kadar o şekilde kalabilir.

Vitiligo Hastalığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi: HİLTAN OTU

Yapılan araştırmalara göre pigment eksikliğinden kaynaklanan bu hastalığın tedavisi benekli hiltan otu ile yapılmaktadır. Ülkemizde Adana Aladağ bölgesinde yoğun olarak yetişen bu bitki sayesinde vitiligo deri hastalığından kurtulmak mümkün.

Vitiligo başta da belirttiğimiz gibi deride ki pigment kaybından oluşan bir rahatsızlıktır. Fakat unutmamalıdır ki her deride görülen beyazlıklar vitiligo hastalığının belirtisi değildir. Hastalığınızın tespitini doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Adana ilinin Aladağ ilçesinde yoğun olarak görülen benekli hiltan otu vitiligo hastalığını tedavi ediyor. Bu konuda araştırmalar yapan Dr. Muammer Yıldız Vitiligo hastalığının tedavisinde benekli hiltan bitkisinin faydalarının küçümsenmeyecek derecede fazla olduğunu belirtti.

Vitiligo Hastalığı Tedavisinde Beneki Hiltan Otunun Kullanımı:

HİLTAN OTU KÜRÜ: Benekli hiltan bitkisi kurutulduktan sonra su ile birlikte kaynatılır. Hazırlanan çay süzülerek içilir. Keskin bir kokuya sahip olan bir bitkidir. İçerisinde reçine, sabit ve uçucu yağlar, kellin ve visnadin gibi maddeler barındırır.

Benekli hiltan otu genellikle nisan ve mayıs aylarında yol kenarlarında, ormanlık alanlarda ve tarla kenarlarında kendiliğinden yetişen beyaz çiçekleri olan bir bitkidir.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.