Organik Günler

Ben Neden Oluşur ve Benler Nasıl Geçer?

benler

Herkes tarafından merak konusu olan “benler” neden oluşur? Hangi “ben türleri” tehlikelidir ve nasıl geçer?

Organik Günler – Benler neden oluşur sorumuzun cevabı olarak; vücudumuzda bulunan bir takım hücreler cildimize renk verme görevini üstlenmiştir. Melamin pigmentleri sayesinde cildimizin renk tonları oluşmaktadır. Sağlıklı her ciltte bu hücreler mevcuttur ve vücudumuza eşit miktarda dağılım göstermektedir.

Fakat bazı durumlarda bu hücrelerin yapısı bozulmakta ve bu hücreler bir noktada toplanmaktadır. Toplandıkları bu bölgelerde koyu renkli benler oluşmaktadır. Hücrelerin bozulma sebebi ise kullandığımız kimyasal kozmetik ürünleri ve güneş ışınlarıdır.

Peki benler nasıl geçer? İşte benleri geçirme yöntemleri;

Benlerin geçmesi için bir takım bitkisel yöntemler mevcuttur. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

Keten tohumunu ezerek keten yağına karıştırın. 1 çay kaşığı balı bu karışıma ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı her gün ben’lerinizin üzerine sürün.

Bir adet sarımsak tanesini ezerek beninizin üzerine koyun. Ardından bir süre sarımsağın üzerini kapatın ve bekletin. Bir müddet bekledikten sonra uyguladığınız bölgeyi güzelce yıkayın.

Özellikle karahindiba bitkisi benleri yok etmede oldukça kullanılan bir bitkidir. Evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız bu bitkisel karışım sayesinde ben’lerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır. Öncelikle bir miktar karahindiba kökünü iyice ezmeniz gerekmektedir.

Ardından yoğurda karıştırarak şikayetçi olduğunuz ben’lerin üzerine iyice sürün. Gün içinde 3 defa uygulayacağınız bu kür sayesinde ben’lerinizden kurtulabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise bir miktar öğütülmüş kişniş tohumunu benlerin üzerine sürmektir.  Masaj yaparak uygulayacağınız bu yöntem sayesinde bir kaç gün içerisinde bu ben’lerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ben Türleri ve Özellikleri;

Kırmızı Benler

Daha çok 20-70 yaş arasında görülen bu benler normal şartlarda bir problem arz etmemektedir. Fakat kanama, kaşıntı ve boyutunda meydana gelebilecek her hangi bir durumda tehlikeli olabilmektedir. Böyle durumlarda mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir.  Deri kanserinde erken teşhis oldukça önemlidir.

Kırmızı benlerinizde her hangi bir değişiklik fark ettiğinizde muhakkak doktorunuza başvurmanızı öneririz. Ayrıca kişinin kendini her ay muayene etmesi erken teşhis açısından oldukça önemlidir.

Et Benler

Et beni boyunda; boğazlı kazak, kravat gibi giysilerin sürtünmesi sebebiyle çıkabileceği gibi hamilelik döneminde hormonsal olarak da meydana gelebilmektedir. Genetik olarak çıkan et benlerinin yanı sıra şeker hastalarında da nedeni bilinmemekle birlikte sıklıkla görülebilmektedir.

Et benlerini yok etmek için bir çok bitkisel yöntem vardır. Ayrıca enjekte (kesme), lazer, buharlaştırma, ameliyatla alma ve kriyoterapi (dondurma) gibi bir çok et beni aldırma yöntemi mevcuttur.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

1 comment

  • Arkadaşlar metin şahin hoca et benlerinin tedavisini yüzde doksan dokuz yok eden bir bitkisel bitki yağı geliştirmiş günde 4 defa sürüyorsun bu bitki yağını 7 gün içinde kömür gibi olup kendisi dökülüyor bir daha aynı yerden et beni çıkmıyor zaten şuan berberlere satıyor fiyatı da ucuz 30 tl sipariş veriyorsun kargo ile eve teslim ben telefonunu vereyim metin şahin hoca 05052135467 isteyen arar sipariş veririr