Organik Günler

Grip, Nezle, Öksürük için Bal Soğan Karışımı


Tam bir şifa deposu olan Bal Soğan Karışımı ile öksürük, nezle ve grip tedavisini doğal yollarla yapabilirsiniz.

Antibiyotik olarak Bal Soğan karışımı hem çok doğal hem de çok etkili… Hasta olduğunuzda, kendinizi kötü hissetmeye başladığınızda derhal bu karışımdan hazırlayın. Antibiyotik ilaçlara asla başvurmayın. Emin olun bal ile soğan karışımı sonrasında oluşan sıvı en iyi antibiyotik ilacından bile daha etkili olacaktır. Üstelik doğal ve sağlıklı…

Bal soğan karışımı; bağışıklık sistemini güçlendirmek için ve antibakteriyel – öksürük kesici özelliğinden faydalanmak için kullanılabilir.

Yapılan bilimsel bir araştırmada, bal ile soğanın etkileşimi sonrasında Beta Hemolitik Streptokok bakterisi üzerinde penisilin ilacından çok daha etkili olduğu kanıtlandı.

Yapılan bu bilimsel araştırma şu şekilde; Bal ve soğan karışımının boğaz enfeksiyonlarına karşı etkisini araştıran Konya Özel Güventaş Lisesi Öğrencilerinden Fatma Nurbanu Turan ve İrem Hira Yuca ile proje danışmanı öğretmenleri Serap Tolu ile beraber gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmanın sonuçlarını paylaştılar.

Yapılan bu bilimsel çalışmada, bal ile soğan etkileşimi sonrasında elde edilen sıvıyı Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’ndeki Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda, hazır bakteri kültürlerine enjekte ettiklerini ve penisilinin bu bakteri üzerinde 24 mm genişleme sağladığını, bal soğan karışımının ise 26 mm genişleme sağladığını açıkladılar.

Bu durumda bal soğan karışımının boğaz enfeksiyonlarında çok daha etkili olduğu ispatlanmış oldu.

Gribe, Nezleye, Öksürüğe ve Farenjite karşı ev yapımı doğal antibiyotik olan Bal Soğan Karışımı Nasıl Yapılır?

Bal Soğan Karışımı 2 şekilde hazırlanabilir. Hangisi kolayınıza geliyorsa o yöntem ile hazırlayabilirsiniz.

Bal Soğan Karışımında 1. Yöntem:

Soğanın İçine Ekleyerek Suyunu Çıkarmak;

* 1 adet kuru soğanın dış kabuklarını soyduktan sonra alt ve üst çıkıntılarını keselim.

* Ardından soğanın üst kısmından küçük bir tatlı kaşığı ile bal koyabilecek büyüklükte yani yaklaşık 1-2 cm oyun.

* Soğanın alt kısmından oluşacak sıvının akması için yaklaşık 5 milimetrelik 3-4 tane delik açın.

* Üst kısımdaki oyduğumuz yere küçük bir tatlı kaşığı ile bal ilave edip, soğanı uygun büyüklükteki bir bardağının üzerine koyun.

* Bu şekilde yaklaşık 3-4 saat oda sıcaklığında bekleyince bardağa süzülen suyu içebilirsiniz.

Bal Soğan Karışımında 2. Yöntem:

Dilimlenmiş Soğan ile Balı bir kaba koyup beklettikten sonra elde edilen Sıvı;

* 1 adet kuru soğanı 3 – 4 parçaya bölün ve cam kavanoza koyun.

* Üzerine 1 yemek kaşığı kadar bal ilave edilerek cam kavanozda 3 – 4 saat sulanması için bekletilir.

* Yeteri kadar bekledikten sonra isterseniz sadece oluşan sıvıyı, isterseniz de soğanlarla beraber tüketebilirsiniz.

* Küçük çocuklarda günde 3 defa 1 çay kaşığı, yetişkinlerde ise günde 3 defa olmak üzere 1 yemek kaşığı kullanılabilir.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

19 comments

 • Günlük mü yapılması gerekiyor birde 3-4saat bekletirken kavanozun ağzını kapatmak gerekiyor mu

 • Ben yarım kavanoz balın içine bir ortaboy soğan koydum. 24 saat beklettim. Soğanları çıkarımmi yoksa içinde kalsın mı?

 • üst solunum yolu enfeksiyonu olan 3 yaşındaki kızım için uyguladığım bu yöntemi ne kadar sürdürebilirim? Hastalık tamamen geçene kadar uygulanırsa mideye ya da başka organlara zararı olur mu?

 • üst solunum yolu enfeksiyonu olan 3 yaşındaki kızım için uyguladığım bu yöntemi ne kadar sürdürebilirim? Hastalık tamamen geçene kadar uygulanırsa mideye ya da başka organlara zararı olur mu?

 • 3 Aydır öksürügüm geçmedi bir cok doktora gittim filim cekildi bisey cikmadı fakat sırt üstü ne yata biliyorum nede misafirlikte otura biliyorum gece uykusuna hasret kaldim .bogazimda bir sanki kıl yapışmış gibi öksürtüyo lutfen bu karışım benim icinde fayda ederse eminim ömür boyu duacı olurum saygılar

  • Merhaba, sizin Boğaz mantarı gibi hastalığınız olabilir,gıdıklanarak oskurtuyor, soğan kürü İyi gelir tabikide.

  • Gönül hanım benm 3tane küçük çocuk var 1,3, ve5yasinda biraz oksurup burunları akmaya başlayınca karışımı yapıp bir hafta sabah akşam veriyorum o gün yaptığım karışımın nekadar suyu çıkmışsa Ogün tüketip akşamdan tekrar hazırlıyorum sabah veriyorum.soganlari halka halka kesip ustunde 2 tatlı kaşığı balı koyup biraz calkalitorum o kendi kendine suyunu bırakıyor sabaha kadar .çok memnun kaldım sürekli antibiyotik kullanmayı bıraktık çok sukur.

  • Saf sodyum bi karbonat alın A101 den.İngiliz karbonatı yazar üzerinde.Günde 1 çay kaşığı az bir sıcak suda eritin(soğuk suda zor eridiği için), üstünü soğuk su ile tamamlayıp için.Tansiyonunuz varsa dikkat edin.Çünkü çeşme sularında klor olabilir.Klorlu su ve karbonat bir araya gelince az tuza dönüşüyor o da tansiyonu etkiliyor.

  • Kuru kuru öksürük bende de vardı. Ben hatme çiçeğini denedim çok şükür kurtuldum. İnşallah sizde de işe yarar. Geçmiş olsun.

  • Bu daha önce bencede olmuştu. Ben biraz vikcs 2.3 damla saf kekik yağı ve biraz zeytinyağını karıştırıp boğaz kısmına sürdüm geceleri ve inanın hemen geçti

 • 10 aylik bebege bu kur agir gelirmi kizim oksurup duruyo geceleri uykularimiz kalmadi ve oksurdukce artik en son kusuyo acil bir cevap alabilirmiyim ???

 • Yapılan karışım ogün mü kullanılması gerek yoksa ertesi günde kullanabilirmiyiz

 • Bu karsimi kac gun kullanabiliriz yazarsaniz cok sevinirim cunku bizdede gecmeyen oksuruk var denemek istiyorum

  • Ben kızıma 1.yöntemle yapıyorum çıkan şu bitene kadar kullanıyorum birseyde olmadı şimdiye kadar çok uzun süredir kullanıyorum ben.Ayrıca birde zencefil zerdacal ve bal kâtip yediriyorum Allaha Şükür memnunum faydasını görüyorum

 • Ben hamileyim birbuçuk aylık bu ilacı kılana bilirmiyim.

 • Bebeğim bir buçuk yaşında haziranda ikiye girecek iyi gelirmi zararı olurmu acaba

  • 2 yaşından sonra yarım çay kaşığı iyi gelecektir 05432734159