Organik Günler

Ayak Şişmesine Lahana ve Isırgan Otu Kürü

Ayak Şişmesine Lahana ve Isırgan Otu Kürü

Ayak şişmesi, ayakta ödem oluşması özellikle ileri ki yaşlarda karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Eğer sizinde böyle bir probleminiz var ise Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği ödem atıcı lahana kürü ve ısırgan otu kürü sayesinde ayak şişmesine çare bulabilir, ödemin vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz.

İlk olarak hocamızın uyarısını yaptığı konulardan biri; eğer ayaklarınızdan topuklarınıza doğru bir şişlik var ise mutlaka bir kardiyolog yani kalp doktorunuza görünmeniz gerekmektedir. Ayaktan topuğa doğru görülen şişlikler genellikle kalp ile ilgili bir hastalığın olduğunu işaret etmektedir. Eğer doktora gitmiş iseniz ve kalp ile ilgili bir rahatsızlığınız olmadığını öğrenmişseniz siz de lahana kürünü veya diğer bir yöntem olan ısırgan otunu uygulayarak ayaklardaki şişkinliği indirebilir, vücudunuzdan ödemi atabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu hocamızın ayak şişmesi için önermiş olduğu 2 adet kür bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi lahana kürü diğer ise ısırgan otu lapası kürü. İlk olarak lahana kürü ve yapılışından bahsedelim.

Ayak Şişmesi İçin Ödem Atıcı Lahana Kürü Nasıl Yapılır?

Bu kür malzemesi az fakat etkisi çok olan yapımı kolay bir Saraçoğlu kürüdür.

Ayak Şişkinliğine Karşı Kür Yapımı için gerekli malzemeler:

►Lahananın en dış yaprağı bir kaç tane

►Haşlamak için bir miktar su

Lahana Kürünün Hazırlanışı: Lahananın en dış yaprağını kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine atın ve yaklaşık 1-2 dakika kaynatın. 1-2 dakikayı aşmamasına özen gösterin. Daha uzun kaynatıldığında lahana etkisini yitirmeye başlayacaktır. Haşlanmış olan lahanaları ayağınızda ki ödem – şişlik olan bölgeye sarın. Bu şekilde bir müddet bekletin. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz lahana ödemi atar, şişliği indirir. Eğer elinizde lahana yerine ısırgan otu var ise veya temin etmeniz kolay ise ısırgan otu kürünüde aynı amaç için uygulayabilirsiniz.

Ödem Atmak İçin Isırgan Otu Kürü Nasıl Uygulanır?

Ayağınızda oluşan şişlikleri ve ödemi atmak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği ısırgan otu kürünü mutlaka uygulayın. Yapılışı çok kolay olan bu kür doğal yöntemler ile ilaç kullanmadan şişlikleri indirmede ve ödemi atmada önemli rol oynuyor.

Ayak Şişlikleri İçin Isırgan Otu Kürü Malzemeler:

1 avuç ısırgan otu
Klorsuz su

Isırgan Otu Kürü Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

1 avuç ısırgan otunu az bir miktar su ile yaklaşık 5 dakika kadar çevirerek lapa bir kıvam elde edin. Suyun miktarını lapa bir kıvam olacak şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika kadar karıştırarak bu lapa kıvamı elde ettikten sonra ocağın altını kapatın. Elde ettiğiniz bu ısırgan otu lapasını bir tülbent yardımıyla şiş ve ödem olan bölgenize sarın. Bir müddet bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.