Organik Günler

Astım ve Alerjiye Maraza Taşı Kürü

Astım ve Alerjiye Mazara Taşı Kürü

Doktor Hayri Gözlükgiller Sağlıklı Mutlu Huzurlu programında astım ve öksürüğü geçiren mucize bir kürü paylaştı.

Hırıltılı yani güçlükle nefes alma ve göğüs bölgesinde daralma şeklinde seyreder. Bu duruma alerjiye bağlı astım yada alerjik astım diyebiliriz. Kronik astım ile alerji, maalesef toplumumuzda fazlaca rastladığımız önemli bir sağlık problemidir. Her iki hastalığın birbiri ile bağlantılı olması, solunum yollarının sürekli tıkanmasına neden olarak kişilerin yaşam kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir.

Polenler, evcil hayfan kepekleri ve ev tozu akarı gibi nedenler astım ile alerjiyi tetikleyen ön etkili durumlardır. Öncelikle bu tip durumlara karşı tedbirinizi aldıktan sonra uzmanların tavsiye ettiği kürleri, şifalı bitkileri veya bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Astım ve alerji kürünü çocuklar veya yetişkin bireyler rahatlıkla kullanabilir.

Astıma Alerjiye ve Geçmeyen Öksürüğe Karşı Bitkisel Karışım

Astım ve Alerji Geçiren Kürün Malzemeleri;

– Manda yoğurdu (1 yemek kaşığı)

– Maraza taşı (1 mercimek tanesi kadar)

– Kuru erik yada kayısı

– Arı sütü

– Zerdeçal

– Keçiboynuzu pekmezi (1 tatlı kaşığı)

Kürün Yapılışı: öncelikle kuru incir veya kayısıyı küçük parçalar halinde keserek bir kaseye koyun. Üzerine mercimek tanesi kadar maraza taşı (maraza taşı bulmak oldukça zordur. Bulamazsanız koymasanız da olur) , yine mercimek büyüklüğünde arı sütü ve bir miktar zerdeçal ile keçiboynuzu pekmezini ilave edin. Bunları karıştırarak sabah ve akşam aç karnına 2 tatlı kaşığı (yani kahvaltı ve akşam yemeğinden önce) tüketin.

Her gün taze olarak hazırlayacağınız bu kürü uygulayarak astıma, alerjik hastalıklara ve öksürük sorununa doğal çare bulabilirsiniz. Dr. Hayri Gözlükgiller hocamıza bizlerle paylaştığı bu astım alerji kürü için teşekkürlerimiz iletiyoruz.

Maraza taşı nedir, nereden bulabilirim? 

Maraza taşını temin etmekte zorlanabilirsiniz. Küre eklerseniz faydası çok olacaktır ancak olmasa da olur. Maraza taşı büyük baş hayvanların safraların da bulunur, kasaplardan temin edebilirsiniz.

Astım ve alerjik hastalıklar için meyan kökü de uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Buradaki yazımızda meyan kökü hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

3 comments