Organik Günler

Zayıflatan Yağ Yakıcı Aspir Yağı

Zayıflatan Yağ Yakıcı Aspir Yağı

Aspir yağı yağları yakıyor, zayıflatıyor… İşte Aspir Yağının Faydaları ve zayıflama amacıyla Kullanımı

Yapılan son araştırmalar sonucunda ülkemizde üretimi artan aspir bitkisinden elde edilen insan sağlığına pek çok yararı bulunduğu anlaşılmıştır. Bilhassa kadınlar tarafından kilo verme, yağ yakma ve bronzlaşma etkisi ile oldukça fazla talep görüyor.

Aspir yağının içeriğinde bulunan “linoleik asit” (Omega-6) vücudumuzdaki yağları mucizevi bir şekilde parçaladığı için zayıflamak isteyenler ve diyet yapan kişiler tarafından rağbet görüyor.

“Conjugated Linoleic Acid” “Linoleic Asit” olarak tanımlanan Omega-6’nın yağ yakıcı ve vücutta yağların birikmesini önleyici özelliği vardır. Aspir yağında ise bu maddeden bolca bulunur.

Yağ Yakıcı Aspir Yağı Kullanımı

Aspir yağı kilo vermek için nasıl kullanılır? Aspir yağı salatalara, sirkeye, bala, yoğurt ve meyvelere karıştırılarak tüketilebilir.

Ayrıca sabah aç karnına tek başına da kullanılabilir.

Aspir yağı gibi yağ yakıcı asitlerin en iyi şekilde etkisini gösterebilmesi için mutlaka spor yapılmalıdır. Normalde bu tarz yağların etkisi %50 iken, sporla birlikte kullanımında etkisi %100’e kadar çıkabilmektedir.

Aspir yağı zayıflatmasının haricinde düzenli kullanımda bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Aspir yağını normal yağlar gibi (zeytinyağı, mısır yağı…) kızartma ve salatalarda kullanılabilmektedir.

Uzmanlar aspir yağında bulunan yağ asitleri sayesinde özellikle kızartmalarda herhangi bir bozulmaya uğramadığının ve gönül rahatlığı ile kullanılabileceğini belirtiyor.

Aspir yağı nasıl kullanılır?

1.Kullanım Şekli; 1 yemek kaşığı aspir yağını meyve ve yoğurt ile karıştırın, içine lif oranı fazla olan keten tohumu ekleyebilirsiniz. Bunu kahvaltılarda tüketebilirsiniz.

2.Kullanım Şekli; 2 yemek kaşığı aspir yağını 1 yemek kaşığı sirke ve bir miktar bal ile karıştırarak salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz. Günde 1 kase bu salatadan yiyebilirsiniz.

3.Kullanım Şekli; Aspir yağı sabah kahvaltıdan önce aç karnına tek başına 1 tatlı kaşığı kadar içilerek tüketilebilir.

4.Kullanım Şekli; Kızartma yaparken de aspir yağını kullanabilirsiniz.

Türkiye’de Aspir Bitkisi Yetiştiriciliği

Türkiye Aspir Derneği Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem, Aspir bitkisinin halkımız tarafından henüz yeni keşfedilmeye başladığını, bu mucizevi bitkinin faydalarının ve etkisinin günden güne daha iyi öğrenildiğini, ilerleyen günlerde faydalarına daha fazla kişinin şahit olmasıyla aspir bitkisine olan talebin artacağının altını çizdi.”

Aspir yağının fiyatı diğer yağlarla kıyaslandığında biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi de sağlık sektöründe kullanımının yaygın olması ve organik doğal bir yağ olmasıdır. Aspir yağı özellikle zayıflama yağı ve rejim yağı olarak bilinmektedir. Diyet listelerinde mutlaka kullanılmalıdır.

Aspir yağının tıp dünyası tarafından kanıtlanmış faydaları;

Aspir yağı vücuttaki yağ depolanmasını engelleyerek zayıflamayı kolaylaştırır. Vücuttaki yağların enerjiye ve kasa çevrilmesine yardımcı olur.

Kan şekeri ve kolesterol dengeleyicidir.

Metabolizmayı çalıştırır, müshil etkisi yaparak kabızlığa çare olur.

Adet düzensizliğine karşı faydalıdır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Meme kanseri ve prostata karşı koruyucudur.

Mideyi güçlendirir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.

Cinsel isteği artırır ve kişiye zindelik verir.

Romatizmaya iyi gelir.

Aspir yağı ile zayıflama

Aspir bitkisinden elde edilen bu yağ kilo vermede çok etkili olan linoleik asitleri içermektedir. Aspir yağını satın alırken linoleik asit oranı yüksek olanlar almaya dikkat edin. Yapılan bir çok klinik araştırmada aspir yağı göbek bölgesindeki yağlanmayı engellediği ve vücutta depolanan yağları parçaladığı görülmüştür.

Vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırmak için aspir yağı kullanımı sonrasında 20 dakika kadar yürüyüş, koşu, egzersiz gibi sporsal aktivite yapabilirsiniz. Bu beden ısınızı artırarak vücuttaki yağların daha kolay parçalanmasını sağlayacaktır.

Aspir yağı faydaları, kullanımı ve yetiştiriciliği hakkındaki tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

5 comments

    • Nilgün Hanım,İnternette arama motoruna Aspir Yağı yazın satan yerleri gösteriyor.Oralardan alabilirsiniz.

  • Merhabalar,
    Sabah ac karnina, bir miktar su icine 1 cay kasigi kadar ekleyip bu sekilde icsem zarari olur mu? Bir de, harici olarak kullanimda surulen bolgede ne kadar surede kalmasini onerirsiniz ya da durulanmasi gerekiyor mu, krem gibi kullanilabilir mi?
    Tesekkur ederim.

  • Eşimin kaliplasan basketbol topuna dönüşen göbeği için biseyler yapmalıydık spor rejim hic ona göre değil en fazla 3 günlük kararlılık sonra tazecik ekmekler …avm nin birinde girişte bir aktar hemen daldım sordum balen aspir tohumu yağını önerdiler.kampanyada varmış düşündük biraz e hadi bi deneyelim dedik.1.gün bir tatlı kaşığı kahveye kattık sabah aç olarak yok icilmiyo baktım olmuyo kaşıkla içtim şurup gibi her yemekten önce aradan bir hafta geçti ben 2kilo vermişim zaten içtiğim zaman yemeğe oturunca çok yiyemiyodum esim is yerine götürdü bir sise öğle yemeğinden önce içiyordu neyse 20 .gün tartiya çıkardım kendisini tam 6 kilo gitmisti haaa marka olarak baleni tanıyıp denediğimiz için sadece onu kullanıyoruz bizde ise yaradi hiçbir yan etki görmedik denemek isteyenler için ufak bir bilgi bende kötü kolesterol seviyesi çok yuksek her yemek sonrası baş ağrısı ağırlık hissi bunlar yok oldu az yedirdigindenmi bilmem ama kendime geldim