Organik Günler

Anne Sütünü Artıran İbrahim Saraçoğlu Kürü

Anne Sütünü Artıran İbrahim Saraçoğlu Kürü

Anne sütünü artırmak için neler tüketilmeli, anne sütü artırıcı besinler ve yiyecekler nelerdir, İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği anne sütü arttıran İncir Havuç Kürü nasıl yapılır ve ayrıca incir havuç kürü hamile kalmak için nasıl kullanılır?Tüm bilmeniz gerekenler makalemizde belirtildi.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu anne sütünü tamamen doğal yöntemler ile artırmak için bir takım önerilerde bulunmuştur. Bu yazımızda anne sütünü artırıcı kür ve besinleri sizler için derledik. Bunların içerisinde özellikle incir havuç kürünü uygulamanızı öneriyoruz. Çünkü incir havuç kürü kullananlar sonuçlarından oldukça memnun.

Anne sütünü artırıcı kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır. Bunlara dikkat ettiğinizde doğal yöntemlerle anne sütünü artırmak mümkün. İşte kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar.

Öncelikle aynı anda birden çok kürün uygulanmaması gerekir.

Emziren annelerin veya hamile hanımların hormonlu ve ebter tohumlu sebzeleri tüketmemesi gerekmektedir.

Anne Sütünü Artırıcı Doğal Bitkisel Kürler Nelerdir?

Anne sütünü artırmak için aşağıda listelediğimiz yiyecekleri düzenli olarak tüketebilirsiniz. Bu besinlerin haricinde özellikle İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiye ettiği bir kür olan İncir Havuç kürünü uygulayabilirsiniz. Anne sütünü artıran en etkili kürlerden ve/veya yöntemlerden birisi olarak incir – havuç kürü gösterilir.

Annet Sütünü Artıran İncir Havuç Kürü Nasıl Yapılır? İbrahim Saraçoğlu Tarifi – Hamile Kalma Kürü olarak da kullanılıyor…)

Malzemeler:

8-9 adet kuru incir

1 adet havuç

Yarım Litre Su

Anne Sütünü Artıran İncir Havuç Kürünün Yapılışı: İlk olarak yarım litre klorsuz suyu tencereye koyun ve ocağın altına açın.

Kaynamaya başlayınca içerisine incirleri ikiye bölüp atınız.

5 dakika geçtikten sonra içerisine 1 adet havucu dilimleyip atın ve ağzını kapatarak 3 dakika daha kaynatın.

Ardından altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün.

Uygulanışı: Bu kürü 21 gün boyunca öğleden önce ve öğleden sonra günde 2 kere 1 su bardağı aç veya tok karına için.

Ne işe yarar: İncir havuç kürü özellikle anne sütünü artırmak ve hamile kalmak için tercih ediliyor. Buradaki tarifin uygulanışı anne sütü artırmaya yönelik hazırlanmıştır.

İncir havuç kürü hamile kalmak için kullanılacaksa uygulanışı biraz daha farklıdır.

HAMİLE KALMAK İÇİN HAVUÇ İNCİR KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Yarım litre suyu kaynatın. İçerisine 15-16 kuru incirin sap kısımları keserek, ağzı kapalı şekilde 6 dakika kaynatın. İçine 1 adet havuç dilimleyin ve 4 dk kaynatın. Ilıyınca süzün ve 2-3 içimlik ayarlanarak, öğünlerden 10-15 dk önce, aç karnına için.İncir havuç kürü, 2 defa 21 gün uygulanır.

21 gün içilir, 7 gün ara verilir, daha sonra tekrar 21 gün içilmek kaydı ile 42 gün tamamlanır.İncir havuç kürünü 1 günlük olarak hazırlayın. Ertesi güne kalmasın.

Taze Beyaz Üzüm Yöntemi ile Anne Sütünü Artırmak;

Günde 2 porsiyon taze beyaz üzüm tüketmek anne sütünü artırmada önemli derecede etkilidir.

Dereotu Tüketimi de Anne Sütünü Artırıyor

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yemeklerden önce tüketeceğiniz dereotu anne sütünü artırıcı özelliğe sahiptir.

Anne Sütünü Artıran Diğer Yiyecekler ve Besinler

* İncir ( taze veya kuru)

* Havuç

* Taze beyaz dut

* Haşlanmış taze beyaz dut kurusu

* Anason

* Kereviz

* Bal kabağı

* Çilek

* Sumak

* Rezene çayı

* Taze kereviz yaprakları

* Tere

* Kıvırcık Salata

* Taze beyaz üzüm

* Dere otu

İNCİR HAVUÇ KÜRÜ”

Anne Sütü Artırıcı Kürleri Uygularken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu kürlerin aynı anda uygulanması uygun değildir.İncir havuç kürü dışındaki kürlerin uygulama süresi yalnızca 1 haftadır. 1 hafta uyguladıktan sonra dilerseniz başka bir küre geçiş yapabilirsiniz. Örneğin 1 hafta boyunca taze beyaz dut kürü uygulayıp daha sonra ki hafta dereotu veya incir kürünü uygulayabilirsiniz.

Önemli:Eğer doktorunuzun vermiş olduğu bir ilaç varsa ilaçlarınızı mutlaka kullanın. Burada tarifini vermiş olduğumuz uygulamaları destekleyici olarak kullanın. Tercih edeceğiniz bitkiye karşı alerjiniz varsa kullanmayınız. İncir havuç kürü hakkında ve anne sütünü artırmaya yönelik doğal yöntemleri yorumlarınızla bizlerle paylaşabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

4 comments