Organik Günler

Ağız Kokusu Tedavi Kürü


Ağız kokusuna çare en etkili İbrahim Saraçoğlu Kürlerini sizler için derledik…

Ağız Kokusu Sebepleri:Ağız kokusunun bir çok nedeni olabilmektedir. Öncelikle ağız kokusunun sebebini belirlemek için doktorunuza baş vurmanızı öneririz. Kronik farenjit, tükürük bezleri iltihaplanması, bademcik iltihaplanması, diş ve diş eti rahatsızlıkları ve mide gibi bir çok hastalık ağız kokusuna sebep olur. 

Özellikle sabah kalktığında ağız kokusunun fazla olması farenjitten kaynaklanabilir. Gece farenjitin etkileri artar ve ağız açık uyunur bu da ağız kokusunu artırır. Bu gibi sebeplerle ağız kokusu oluşur ve oldukça rahatsız edicidir.

Ağız kokusunu gidermek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun doğal yöntemlerle etkili sonuçlar alabileceğiniz kürleri bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Neler Yapılmalı?

Ağız Kokusunu Giderici Bitkisel Doğal Kürler

5-6 adet maydanozu çiğnemek anında ağız kokusunu giderir.

5-6 gram ceviz yaprağı 1 bardak suda kaynatılır. Hazırlanan bu karışımla gargara yapılır. Aynı zamanda ayak kokusu içinde iyi gelen bir karışımdır.

Yarım bardak su ile 3-4 adet cevizi kısık ateşte yaklaşık 8 dakika demleyin. Hazırladığınız bu suyu da gargara yaparak uygulayın.

Ada çayı ile gargara yapmak ağız kokusunu giderir. Ardından 5-6 adet taze maydanoz çiğnerseniz daha etkili olacaktır.

Tükürük bezleri ve bademcikten kaynaklanan bir ağız kokusu varsa bir an önce doktora gidilmeli ve kokunun kaynağının kurutulması gerekir.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.