Organik Günler

Açlık Otu Bağırsakları Çalıştırarak Zayıflatıyor

Açlık Otu Bağırsakları Çalıştırarak Zayıflatıyor

Açlık otu bitkisi etkili bir şekilde bağırsakları çalıştırarak zayıflamaya yardımcı oluyor… Bu yazımızda açlık otu ile yapılan bitki çayından ve açlık otunun mucizevi faydalarından, kullanımından bahsedeceğiz…

Organik Günler- Kilo problemi her devirde bir çok insanın sorunu olmaktadır. Fazla kilolarından kurtulmaya çalışan insanlar bir çok yol denemiş bazen başarılı bazen başarısız olmuşlardır.

Zayıflamak için en başarılı sonuçlar ise bitki kürleriyle denenen yöntemler olmuştur. Şifalı bitkiler her daim en etkili ve sağlıklı sonuçları vermektedir. Bu bitkilerden biride
diğer adıyla devegözü veya aşrık otu bitkisidir.

Kökeni Afrika olan bu bitki bağırsak çalıştırıcı özelliği sayesinde sık tuvalete çıkararak zayıflamaya yardımcı oluyor. Düzenli kullanımında faydasını göreceğiniz bit bitkidir.

Açlık Otu Nelere İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Açlık otu vücutta oluşan yağları yakar ve yağ oluşumunu önler.

Acıktırmayı geciktirerek zayıflamada etkilidir.

Mide hastalıklarına karşı şifalıdır.

Açlık otunun metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır. Bu özelliği de kabızlık problemine iyi gelmektedir. Doğal bir müshil olarak da bilinmektedir.

Özellikle yüksek tansiyonu olan hastalar için tavsiye edilmektedir. Tansiyon düzenleyicidir.

Bağırsak parazitlerine karşı önleyici ve koruyucu bir bitkidir.

Böbrek kumu problemi olanlar için önerilmektedir. Böbrek kumunu dökmede yardımcıdır.

Bağırsakları Çalıştıran Açlık Otu Nasıl Tüketilir?

Açlık otunun 2 türlü kullanım yöntemi vardır ve oldukça kolay hazırlanır. İbrahim Saraçoğlu da her iki tarifte olduğu gibi açlık otunu kür şeklinde paylaşmıştı. Kendinize, damak tadınıza uygun açlık otu çayınızı hazırlayarak tüketebilirsiniz.

Açlık Otu Çayının Yapılışı için;

10 yaprak açlık otu

1 bardak su

Açlık Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı: Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu çay akşam yatmadan önce ve 10-12 saat sonra tüketilir. Bu çayının 2 yöntemde hazırlandığından bahsetmiştik. İlk yöntemde 10 yaprak açlık otunu bir bardak su ile bir cezveye koyalım ve 1-2 dakika kaynatalım ardından içelim.

İkinci yöntemde ise 1 bardak sıcak suyun içerisine 10 yaprak açlık otu konulur ve 5 dakika bekledikten sonra tüketilir.

Açlık Otunun Zararları?

Açlık otunun metabolizmayı ve bağırsakları hızlı çalıştırmasından dolayı doğal bir müshil olduğundan bahsetmiştik. Bu özelliği sayesinde bazı kişilerde ishale yol açtığı görülmektedir. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. İshal problemi olanlar için önerilmemektedir.

Hazırlamış olduğunuz bu bu çay sayesinde en doğal ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Açlık Otunu Nereden Bulabiliriz? Aktarlarda kolaylıkla bulunabilen bir bitkidir. Bazı bölgelerde devegözü veya aşrık otu olarak da satılabileceğini unutmayalım.


-------- Sponsorlu --------

OrganikAbla

Organik, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günlerine beraber ilerlemek için makalelerimi takip edin... Birlikte organik yaşama sımsıkı tutunalım.

8 comments

  • Sabahat acmi kullanmalıyız bizde günde kackere icmeliyiz

  • Aclik otunu 1 haftadir iciyorum gayet guzel etkisini nezaman gorcem bilmiyom metebolizmayi guzel clistiriyo zayiflatma konusuna daha gelmedim

  • Tadı nasıl içilebilirmi bitki çaylarıyla aram iyi değil

  • Bende kullaniyorum birhaftadir 1.5 kilo verdim 59.5 la basladim bugün tam bir hafta oluyo ve 58 kiloyum diyet yapmiyorum ama deli gibide yemiyorum iştah kesiyo bu ot en sevdigim şeyleri bile canim istemez oldu cok güzel bi zayiflama çayı