Organik Günler

2 Günde Yüzdeki Gıdı Sarkmasından Kurtarıcı Tavsiye


Ne yazık ki vücudumuzda biriken yağların nerelerde depolandığını biz seçemiyoruz ve de bu yağlardan kurtulmak o kadar da kolay değil.

Eğer belirli bir bölgedeki yağdan kurtulmak istiyorsanız; bölgeye yönelik egzersizler yapmanız o yağlanmadan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Fakat unutmamalısınız ki, istediğiniz miktarda yağdan kurtulmak o kadar da kolay değil.

Peki yüzünüzdeki şişkin görünümden kurtulmak için ne yapmalısınız?

Yapmanız gereken ilk şey, günlük olarak yaktığınız ve aldığınız kalori miktarının farklı olmasını sağlamaktır. Yalnızca diyet yaparak kilo vermeniz oldukça zor olduğundan spor yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Günlük su tüketiminizi arttırmanız gerekmektedir. Yemek esnasında, yemekten sonra ve yemekten önce bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Bol su içmeniz metabolizmanızın hızlanılmasını sağlayacaktır.

Tüketmemeniz gereken şeyler de var tabi ki; ilk olarak tuzdan uzak durmanız gerekmektedir. Vücudunuzda su tutulmasının nedeni tuzdur. Tuz molekülleri şiştiği için vücudunuz normalden daha fazla şiş görünebilir. Bu nedenle tükettiğiniz yemeklerde mümkün olduğunca az miktarda tuz kullanın.

Bunun yanı sıra, alkol tüketim sıklığınız fazlaysa miktarını azaltmalısınız. Alkollü içeceklerde oldukça yüksek oranlarda şeker bulunuyor bu da diyetinizin bozulmasına neden oluyor.

Yüz bölgenizi çalıştırmak ve inceltebilmek için de yapılacak egzersizler var.

Gıdınızdan kurtulmak için;

Dik bir şekilde oturun ve başınızı sol omzunuza kadar çevirin, bu pozisyonda 15 saniye bekledikten sonra aynı hareketi sağ tarafınız için de tekrarlayın. Bu hareketi 10 defa tekrarlamanız yetecektir.

Yanaklarınızı inceltmek için;

Dudaklarınızı büzün ve yanaklarınızı içeri doğru çekin. Komik göründüğünüzü düşünebilirsiniz fakat bu hareket yanaklarınızın incelmesinde oldukça etkilidir. Bu hareketi 15-20 defa tekrarlayın.

Üfleme egzersizi

Yalnızca dik oturup başınızı yapabildiğiniz kadar geriye doğru eğin ve tavana doğru bakın. Derin derin nefes alın ve ardından nefesinizi verin. Bu hareketi 15-20 defa tekrarlayın.

Çene egzersizi

Kafanızı olabildiğince geriye doğru yatırın ve yüzünüze geniş bir gülümse oturtun. Bu pozisyonu 10 saniye koruyun ve 10 defa tekrarlayın. Böylece ağız çevreniz ve çenenizin alt kısmı çalışacak.

Çiğneme egzersizi
Dik bir pozisyonda oturun. Ağzınızı açmayacak şekilde çenenizi yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin. 20 saniye bu hareketi yapın ve daha sonra dilinizin ucuyla ön dişlerinizi ittirin. Bu hareketi 2 defa tekrarlamanız gerekir.

Mengene
İki elinizi yumruk yaparak çenenizin alt kısmına yerleştirin. Yumruklarınız ile çenenizi ittirin. Baskıyı arttırarak hareketi devam ettirin. 3 saniye yapmanız yeterli olacaktır. Bu hareketi 6-7 kere tekrarlayın.

Tüm bunlara ek olarak, evde yüzünüzü inceltmek için yapabileceğiniz başka yöntemler ve tüketebileceğiniz doğal gıdalar da bulunmaktadır.

Hint yağı kullanarak boynunuza günde iki defa yukarı yönlü masaj yapın. Bu masajı her gün tekrarlayın.

Yeşil çayı düzenli olarak tüketin.

Bir yemek kaşığı limon suyu, yumurta akı, bir yemek kaşığı sütü ve bir yemek kaşığı balı karıştırın; boynunuza ve ensenize masaj yaparak uygulayın.


-------- Sponsorlu --------

Hatun Medya